Kuhmo on koronalinko

Anonyymi

Keitä olivat ne kahelit, jotka toivat koronan Kuhmoon ja ne, jotka vähättelevät tautia

23

3160

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ... ja ne jotka salassa pitävät noita taudin kantajia.?

      • Anonyymi

        Sanomissa puhutaan saunailloissa ja keskeisistä ihmisistä. Siis parempaa väkeä kuin tavantallaaja. Suojelu pelaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanomissa puhutaan saunailloissa ja keskeisistä ihmisistä. Siis parempaa väkeä kuin tavantallaaja. Suojelu pelaa.

        Mitä se auttaa? Mennään eteenpäin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä se auttaa? Mennään eteenpäin!

        eli mihin silloin olet muka menossa <!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanomissa puhutaan saunailloissa ja keskeisistä ihmisistä. Siis parempaa väkeä kuin tavantallaaja. Suojelu pelaa.

        Kiekko!


    • Anonyymi

      Ja hyvinvoipia, ehkäpä vähän saavat ensi makua kuolevaisuudestaan. Ja kun kaupunki jakoi vähävaraisille maskeja, oliko ne tarkoitettu kaikille. Kainuun Sanomien kuvassa hienostoleidi kikkaroineen ihmettelee kuinka hänkin sai huijattua itselleen maskit. Kamelinkyttyrässä ne ovat tulleet eikä ketään saa solvata kaheliksi, olemme kaikki kuolevaisia. Maapallo on yli kansoitettu ja aika ajoin tulee "rutto" joka vähentää luontaisesti populaa, media lietsoo talouden kuraa koronalla. Ja jälleen hyvinvoipat saavat porskuttaa huijattujen valheidensa ja raharyöväyksen ilolla maata sotkien.

    • Anonyymi

      Voi kehveli,että tämä vielä piti tapahtua.Kohta vuoden kököttänyt sisällä eikä mitään ala tapahtua , ottaa vain tätä taudin asettumista

    • Anonyymi

      OPK
      Tulevatko tartunnat Venäjältä?
      – Sanon tuohon itäsuomalaisittain, että suattaapi olla, suattaapi olla olemattaki.

      • Anonyymi

        Ulkomailta ne ovat tulleet. Esim. nuuskaa on nuoriso käynyt hakemassa ruottinpuolelta. Luulivat elävänsä lintukodossa eivätkä osanneet varoa. Etelässä testataan enempi joten ei noin paljon tule tartuntoja kerralla, altistumisia toki on tullut ja tulee.


    • Anonyymi

      Mahtoi tulla rekan renkaan urassa ja Pajakkakosken sillalla liikuntasaumassa tärähti ja lensi nokkaan.

      • Anonyymi

        Turkissa käyneitä möhömahoja?


    • Anonyymi

      Suomessa ei ole tällä hetkellä korona­virus­epidemiaa, sanoo THL:n Mika Salminen

    • Anonyymi

      Kuhmon koronarypäs levinnyt jo Kainuun prikaatiin. Kts. Iltalehti

    • Anonyymi

      Lentokoneet sitä virusta levittävät ja erityisesti lentävät puliukot eli lentokapteenit.

      • Anonyymi

        Onneksi korona lähtee Sampo elementtien mukana etelään. Maanantain löhti heti aamusta 3 elemntti erikoiskuljetusta etelään ja tiistaina 2 .
        Siellä hyvin paketoituna menwvät elävinä rakemnustyömaille leviämään...
        Hyvä levitystapa


    • Anonyymi

      Jääkiekkojoukkue, eli oma kylän pojat sen haki, Eli tämän takia lukio, uimahalli ym. Suljettiin.

      • Anonyymi

        Kerrankin joku kertoo totuuden.


      • Anonyymi

        Yleensä Suomessa tytöt ovat liikkuvampaa sorttia kuin pojat.


      • Anonyymi

        Melkoset seuraukset tuli koko kaupungille..ja nuoret kärsii kun yo juhlat meni taas ynnä muuta.


    • Anonyymi

      Näillä nuorten ihmisten lievillä sairastamisilla saadaan sitä joukkoimmuniteettia. Sehän oli THL:n ja hallituksen alkuperäinen tavoite. Uutisten mukaan viimeaikaiset lukuisat tartunnat ovat kaikki alle kolmekymppisillä.

      • Anonyymi

        Tämä on se oikea ajatusmalli mitä pitäisi korostaa.

        Muuten suomi on taas jossakin sulkutilassa ja ja kattotaanpa sitte miltä se tuntuu olla 50%suomalaisista työttömänä kotona!


    • Anonyymi

      Suomeen pitäisi rakentaa lisää vankiloita.

    • Anonyymi

      Just niin työttömät sellejä muuraamaan.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      345
      10151
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      11
      2912
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      282
      2279
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      122
      2066
    5. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      34
      1850
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      100
      1649
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      140
      1591
    8. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      144
      1507
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      68
      1366
    10. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1046
    Aihe