Iltalehdessä oli kauhee juttu kissan rääkkäämisestä.

Anonyymi

Minä toivoisin kovat tuomiot niille , jotka sen olivat tehneet. Vaikka olisivat alaikäisiä. Laitokseen tommoset ihmishirviöt kuuluu jo sillä perusteella, että ovat ympäristölle vaaraksi.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa mieltä! Aivan kauhea uutinen, kissaraukka! Luin tekstin, mutta en voinut katsoa alhaalla ollutta sensuroimatonta kuvaa. Kuinka joku voi tehdä tuollaista avuttomalle olennolle? Ja miksi silminnäkijöistä kukaan ei estänyt? En ymmärrä. Ja näitä tapauksia on Pohjanmaalla kuulemma ollut viime aikoina paljon, myös muita eläimiä pahoinpidellään, siilejä, lintuja... Kuvitelkaas, kun nämä lapset ennen pitkää aikuistuvat ja kouluttautuvat vaikkapa lähihoitajiksi... Tuo halu kiduttaa toista kohdistuukin sitten äkkiä ihmisiin. Kyllä on täytynyt mennä kasvatus pahasti pieleen! Millaiset vanhemmat noilla hirviöillä oikein on? Vanhemmat myös vastuuseen! Monsterilapset varmaan otetaan huostaan, mutta mistä noillekin sijaiskoti löytyy? Itse en ottaisi kotiini asumaan. No toivottavasti pidetään jossain laitoksessa lukkojen takana. Naamat ja nimet olisi saanut laittaa lehteen.

    • Anonyymi

      Missä kissan omistaja oli, kun ei ollut suojelemassa lemmikkiään rääkkäykseltä?

      Miten huolimatonta omistajaa tulisi mielestänne kohdella?

      • Anonyymi

        Eläintenpitokielto, olisi hyvä niille jotka ei kykene lakien mukaiseen kissan/ muun lemmikin pitoon.
        Jos, kissaa olis pidetty lakien mukaan, se EI olis ollut noiden nilkkien ulottuvilla!
        Eli,huolehtikaa että kissanne pysyy teillä itsellänne.Kissa pidettävä turvassa vaaroilta,omistajan kodissa ja pihassa.Se,on sen kissan ja luonnoneläintenkin etu!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      134
      4511
    2. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      109
      2314
    3. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      64
      1538
    4. 57
      1289
    5. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      261
      1167
    6. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      137
      1140
    7. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      10
      1026
    8. Ajattele, miten häviävän pieni

      todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim
      Ikävä
      49
      876
    9. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      33
      838
    10. Pieni vinkki miehelle

      Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.
      Ikävä
      39
      800
    Aihe