Moi. Onko Riiassa ostoskeskuksissa minkälainen hintataso suomeen verrattuna ?
Saako esim. lenkkareita ja merkki vaatteita halvemmalla kuin täältä ?
Riian shoppailu ja hinnat ?
3
116
Vastaukset
- Anonyymi
Ostospaikkoja löytyy yllin kyllin, mutta brändituotteet tuppaavat olemaan samaa hintatasoa maasta riippumatta, jos ei satunnaisia erikoistarjouksia ota huomioon.
- Anonyymi
Kyllä on.
- Anonyymi
Merkkivaatteet kuten Lacoste, Polo Ralph Lauren, Calvin Klein, Tommy Hilfiger yms. ovat saman hintaisia tai paikoin jopa hieman kalliimpia kuin suomessa.
Valinnanvarakin on suppeampi kuin suomessa, eli ostokset kannattaa tehdä kotimaassa.
Ruoka ja juoma on huomattavasti halvempaa kuin suomessa ja paljon mukavia ruoka/kahvipaikkoja.
Rakennus- ja sisustustarvikkeet maksavat murto-osan suomen ja Viron hinnoista ja valinnanvaraa on suomeen verrattuna paljon.
Hotellit ovat halpoja ja hintaansa nähden tasokkaita.
Paikalliset suhtautuvat suomalaisiin turisteihin paljon lämminhenisemmin kuin Virossa, jossa asiakaspalvelijat kohtelevat kylmästi ja väkinäisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2383201
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1292301Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta151805Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2201776Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3121640Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491314- 531300
- 1111090
- 951030
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan591007