Miten lähestyä tyttöä?

Oon katellu yhtä tyttöö joka on yläasteella ja mä oon lukiossa. Meillä on 3 vuotta ikäeroo. Ei kai kauheen paha? Miten mun kannattais lähestyy tätä tyttöö? Se ei oo osottanu mitään kiinnostuksen merkkejä. Pitäiskö mun mennä vaan juttelee sille ja mitä mä sille sanon pyydänkö leffaan? En kyllä oikein uskalla mennä juttelemaan sille, kun se ei oo osottanu edes mitään kiinnostuksen merkkejä, ehkä oon vähän ujo, vaikka ei mulla ole mitään ongelmia jutella tyttöjen kanssa.
6278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

voisit ihan rohkeesti mennäjuttelee sille mut älä kuitenkaa heti ala sanelee sille et oot ihastunu siitä, nimittäin se vois pelästyttää tytön jos liian nopeesti tollasta sanoo....jos ei muuta keksi ni mee kysyy siltä vaikka kelloo(vanha kiksi) tai jotain vastaavaa..ite menisin juttelee sillon ku se olis yksin jossain ku mua ainaki vähä nolottais mennä juttelee sillon ku sen kaikki frendit ois siinä ympärillä...
eikä se ikäero oo yhtään paha...tavallaan ei sillä iällä ole mitään väliä...
en tiedä oliko näistä mun ohjeista mitään apua mut yritinpä ainakin auttaa....
joten lykkyä tykö ja rohkeutta peliin!!

Äänestä

HYPPÄÄ PÄÄLLE!!!

Äänestä

muhun toimis ainaki tekstari...=) kokeileppas sitä..ja 3 vuotta ei TODELLAKAAN oo paha..=)
tsemppiä!!

Äänestä
  • Ongelma on vaan se, että mulla ei oo sen numeroo. Enkä ehkä viiti lähettää teksti viestii ihan tuntemattomalle. Se voi ihmetellä keneltä se on.

    Äänestä

  • Poika kirjoitti:

    Ongelma on vaan se, että mulla ei oo sen numeroo. Enkä ehkä viiti lähettää teksti viestii ihan tuntemattomalle. Se voi ihmetellä keneltä se on.

    Mä tein kerran noin. Eli lähetin yhelle jätkälle viestin:"Miltä tuntuu olla lukion komein jätkä?" Ja siitä se sitten vaan lähti. Tutustuttiin ja oltiin yhessäkin jopa 4kk. Olin sillon ysillä je se lukion kolmannella.Mä olin kanssa katellu sitä vaikka kuinka kauan, mutta sitten aattelin, että jos mä jotain haluan niin mun pitää tehä kans sille asialle jotain. Eli et sä sitä tyttöäs saa jos et sä asialle tee mitään. Ja yleensä yläasteelaiset tytöt aattelee just että niillä ei ois mitään mahiksia lukiolaisiin jätkiin joten ne ei sitten pakosti kehtaa tehdä asialle yhtään mitään.. Ja yleensä se on niin, että jätkän pitää tehä alote.. joten siitä vaan! Ilmaset vaan jotenkin, että oot kiinnostunu. kyllä sä jotain keksit. Ei sulla oo todellakaan mitään menetettävää.. =) Onnea yritykselle.

    Äänestä

...sun kannattais vaa mennä juttelee jotai iha normaalii... mut jos oot hirvee ujo ni hommaa sen numero ja txtaa sille!!! mä ainaki oisin iha imarreltu jos kolme vuotta vanhempi jätkä tulis pyytää mua esim. kahville!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poika kirjoitti:

Oon katellu yhtä tyttöö joka on yläasteella ja mä oon lukiossa. Meillä on 3 vuotta ikäeroo. Ei kai kauheen paha? Miten mun kannattais lähestyy tätä tyttöö? Se ei oo osottanu mitään kiinnostuksen merkkejä. Pitäiskö mun mennä vaan juttelee sille ja mitä mä sille sanon pyydänkö leffaan? En kyllä oikein uskalla mennä juttelemaan sille, kun se ei oo osottanu edes mitään kiinnostuksen merkkejä, ehkä oon vähän ujo, vaikka ei mulla ole mitään ongelmia jutella tyttöjen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu