KUINKA VOI OLLA NIIN VITUN VQAIKEAA VASTATA PUHELIMEEN TERVEYSASEMALLA
Vastaukset 1
- Anonyymi
itselläni ei ole ollut mainitunlaista ongelmaa terveysasemalla asioidessani. Aina olen onnistunut vastaamaan kun joku soittaa. En tunnista ongelmaa. Ei ole osunut kohdalleni. Toki hiljaisella äänellä' täytyy koettaa vastata ettei kanssaihmiset häiriinny. Operaattorikohtaisia ongelmia saattaa olla. Itselläni on senioripuhelin ja s-lahti operaattorina. Toimii hyvin terveysasemallakin.
Voihan olla että kurkkusi on akuutisti käheytynyt ja vastatessasi syntyy vain pientä v-alkuista pihinää. Suosittelen äänen avaavia kurkkupastilleja, sisu, tervaleijona, ,mynthon, figarol . Hyvin varusteluista sekatavarakaupoista ja kioskeista löytyy. On niitä muitakin konsteja mutta en liikoja mainostele kun olemme suorassa s24 lastenohjelmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l285967Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni57769- 67681
- 59655
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et36609- 52574
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33536- 41526
- 48487
- 40485