Skootteri ei vedä kunnolla

Eli siis ennen meni melkeen 80kmh ja läpät ja kaasarin vaihoin ja ny menee hikisee sen 60kmh, ja esim valoista o aika työläst lähtee. Säädötki pitäs olla iha ok. Kyseessä peugeot speedfight 2.
11462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

vai niin.mulla taas ei enään toimi jarruvalo.polttimokin pitäis olla ihan ok.

Äänestä
  • No siis ein ny varsinaisesti oo ees varma johtuuko kaasarista ku on tehty paljo muutaki sil ja ehti seistä tallis jonku aikaa mut mihis päi sitä kaasarii sit lähtis säätää ku ny 72 suutin ja toimii parhaite sil mut aikasta paska lähtemää melkee pitäö työntää vauhtii ja olis kiinni 74 mit rötäs nii saatanasti ja 68 suuttimel ei kulkenu ku pätkis isoil kierroksil

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No siis ein ny varsinaisesti oo ees varma johtuuko kaasarista ku on tehty paljo muutaki sil ja ehti seistä tallis jonku aikaa mut mihis päi sitä kaasarii sit lähtis säätää ku ny 72 suutin ja toimii parhaite sil mut aikasta paska lähtemää melkee pitäö työntää vauhtii ja olis kiinni 74 mit rötäs nii saatanasti ja 68 suuttimel ei kulkenu ku pätkis isoil kierroksil

    Vastasin muute vahingos väärää ei pitäny tähä

    Äänestä

Mootor ei kestänyt viritystä, jos sil tosiaan pääsi vaarikerhoon?

Äänestä

Kaasari varmasti säädetty oikein? Imuvuodot tarkistettu?

Äänestä
  • No siis ein ny varsinaisesti oo ees varma johtuuko kaasarista ku on tehty paljo muutaki sil ja ehti seistä tallis jonku aikaa mut mihis päi sitä kaasarii sit lähtis säätää ku ny 72 suutin ja toimii parhaite sil mut aikasta paska lähtemää melkee pitäö työntää vauhtii ja olis kiinni 74 mit rötäs nii saatanasti ja 68 suuttimel ei kulkenu ku pätkis isoil kierroksil.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No siis ein ny varsinaisesti oo ees varma johtuuko kaasarista ku on tehty paljo muutaki sil ja ehti seistä tallis jonku aikaa mut mihis päi sitä kaasarii sit lähtis säätää ku ny 72 suutin ja toimii parhaite sil mut aikasta paska lähtemää melkee pitäö työntää vauhtii ja olis kiinni 74 mit rötäs nii saatanasti ja 68 suuttimel ei kulkenu ku pätkis isoil kierroksil.

    Siis vaihdoitko samankokoisen kaasarin, entä läpät, oliko ne samaa mallia.

    Jos viri osan tilalle vaihtaa lusmua niin kulut häviää.

    Äänestä

  • Jutustelija1 kirjoitti:

    Siis vaihdoitko samankokoisen kaasarin, entä läpät, oliko ne samaa mallia.

    Jos viri osan tilalle vaihtaa lusmua niin kulut häviää.

    Siis joo enne olis sama laitoin ku ny ja läpät raotti oli kai vakiot mut ny polini hiilikuitu

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siis joo enne olis sama laitoin ku ny ja läpät raotti oli kai vakiot mut ny polini hiilikuitu

    Entä suutin, laitoitko sopivan kokoisen?

    Äänestä

  • Jutustelija1 kirjoitti:

    Entä suutin, laitoitko sopivan kokoisen?

    Joo on täl hetkel sama

    Äänestä

no+sittenhän+viritys+on+oikein+onnistunut,teho+on+laskenut+alle+60%.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eli siis ennen meni melkeen 80kmh ja läpät ja kaasarin vaihoin ja ny menee hikisee sen 60kmh, ja esim valoista o aika työläst lähtee. Säädötki pitäs olla iha ok. Kyseessä peugeot speedfight 2.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu