Minne kannattaisi mennä pilkille täällä kuopion seudulla kun en oikein vielä tunne näitä vesiä. Sellainen paikka olisi hakusessa mistä ois mahis saada isojakin ahvenia. Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista.
Minne
2
450
Vastaukset
- tutkittava
En pysty vastaamaan kysymykseesi mutta kerron minun "noviisin"kokemuksista Saimaan rannalta.
Kunnon neuvoa ei tahdo löytyä.Hienovaraiseen vihjailuun saa vastaukseksi että"se vaihtelee"tai "mistä kulloinkin sattuu".
Itse ostin peruskartan josta löytyy myös pohjan korkeuskäyrät.Lisäksi kannattaa silmittää paikkoja joihon pilkkijöitä säännöllisesti kokoontuu.Näillä keinoilla olen onnistunut hiukan parantamaan saalista mutta vielä ovat isojen ahventen paikat löytymättä.
Elikkä "Eikun töihin".Itse löydetty kalapaikka tuo löytämisen iloa enemmän kuin muiden neuvoma.- Kaljmies
Kallavesi siinä ihan n äkösällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897179- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779