Mondeon

Mondeon-01 ovia avatessa avaimen painikkeesta aukeaa myös ikkunat kun nappia painaa n.2sek. Pitäisikö ikkunoiden myös sulkeutua kun ovet lukitaan(n.2sek.). Ei sulkeudu ainakaan omassani.
Kertokaa joku viisaampi tietämättömälle.
2475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

toimii molemminpäin... aika kummassakin toiminnossa yhtäpitkä (noin).

Äänestä

Minulla sulkeutuu, kun painaa hiukan pitempään nappia alhaalla. Ihan uutena se muuten ei heti toiminut. Viikon käytön jälkeen lähti toimimaan eikä syytä keksitty varmaksi. Saattoi johtua siitä, että akku oli tyhjentynyt ennen käyttöönottoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskuslukitus/sähkölasit kirjoitti:

Mondeon-01 ovia avatessa avaimen painikkeesta aukeaa myös ikkunat kun nappia painaa n.2sek. Pitäisikö ikkunoiden myös sulkeutua kun ovet lukitaan(n.2sek.). Ei sulkeudu ainakaan omassani.
Kertokaa joku viisaampi tietämättömälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu