Finnair on kusettanut suomalaisia jo vuosikymmeniä.

Hinnat ovat aina olleet piikkipaikalla. Niitä Finnair on perustellut palvelujensa paremmuudella. Mitä helvettiä?
Vanhoja koneita ja yhä vanhempia ja paksumpia lentoemoja.

Tullessamme Thaimaasta oli tyttärillämme jano ja tilasin heille limua. Minulla oli ainoana maksuvälineenä 500:n euron seteli jota eivät suostuneet ottamaan vastaan. Toivat sitten lämmintä seisonutta vettä ilmaiseksi. Mahtavaa.

Nyt pihistelevät maksupalautuksiensa kanssa. Osa jengistä on odotellut rahojaan jo puoli vuotta vaikka ne pitäisi palauttaa viikossa:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bf574a2b-2f5e-415c-8720-b30ba54c1879

Finnair kaatuisi hetkessä ilman meidän veronmaksajien tukea. Tuet pois ja antaa Finnairin kaatua. Kuka sitä jäisi kaipaamaan?

3

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tapa tietysti tuokin pitää lompakko ohuena, ainakin ennen vaihtorahoja! Ainut vaihtoehto tietysti, jos luottotiedot menneet, taikka niin tiukka turvakielto, ettei pankkitiliäkään saa avattua.

    • Anonyymi

      Hki- Bkk reitillä on Finnairin uusimmat lentokoneet. 2015-2020 valmistetut A350.
      Lentoemännät on todella emäntä, ei mitään tyttösiä. Taitaa siellä joku leidarikin olla. Tai oli.
      Maksukortti on aika kätevä jos luottotiedot on kunnossa.

    • Anonyymi

      Konkarimatkailija veteraani nasunen se lennähtelee 10 tuntia viissatanen lomalompakossaan katsellen tarjoilukärryn ohikiitävää hetkeä ja sitten vuosikymmenien jälkeen urputtaa kohtalostaan suomi kaksnelosella, onko kaikki kotona kysyn kun jätkä esittää olevansa yli 60 v maailmanympärimatkaaja liikemies vessanlaatoittaja?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4448
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      153
      3303
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      57
      2602
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2564
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      112
      2335
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1691
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1550
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1275
    Aihe