Sopusuhtainen

Olen siis 13 vuotias tyttö painan 52,9kg ja olen 154,2cm pitkä terveyden hoitaja sanoo että ole sopusuhtainen, mutta kaikki kaverini ovat minua pidempiä ja painavat vähemmän ja se tuntuu siltä että olisin läski ja muutenkin minulla on "mahamakkaroita" jonka takia olen epävarma itsestäni joten olisi kiva tietää olenko laiha, sopusuhtainen vai läski?

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iha sopusuhtainen oot :)

    • Anonyymi

      Mitään vikaa ei ole. Jokaisella meistä on erillaiset geenit ja kannatta mennää niiden mukaan eikä yrittää väkisin hakea, jotain tiettyä kuvaa mitä kaikkien keho pitäisi olla.
      Toiset meistä on hyviä juoksemaan maratoonin kun toiset luonnostaan parempia 100metrin matkalla. Jotkut pystyy nostamaan raskaitakin taakkoja, kun toiset joustaa niin, että menee melkein solmuun. Kaikkiin noihin auttaa harjoittelu ja terveelliset elämäntavat, mutta genetiikka silti määrittää eniten se miten luontaisesti kehittyy.

      Sinulla on vain fyysisesti ja ulkoisesti erilaiset vahvuudet kuin kavereilla. Olisi se muutenkin aina tylsää jos me kaikki oltaisiin ihan samanlaisia. ;3

      Kokemuksesta voin sanoa, että olet just sen mittainen, ettet koko aika lyö päätäsi mihinkään eikä tarvitse siitä melkein ikinä huolehtia. Sillä välin kaikki pidemmät kolisee otsa edellä kaappien kulmiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      274
      10116
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      219
      5823
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      170
      5336
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      82
      4969
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      15
      3256
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      5
      2632
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2509
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      14
      2352
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      374
      2129
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      27
      2075
    Aihe