Sopusuhtainen

Olen siis 13 vuotias tyttö painan 52,9kg ja olen 154,2cm pitkä terveyden hoitaja sanoo että ole sopusuhtainen, mutta kaikki kaverini ovat minua pidempiä ja painavat vähemmän ja se tuntuu siltä että olisin läski ja muutenkin minulla on "mahamakkaroita" jonka takia olen epävarma itsestäni joten olisi kiva tietää olenko laiha, sopusuhtainen vai läski?

2

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iha sopusuhtainen oot :)

    • Anonyymi

      Mitään vikaa ei ole. Jokaisella meistä on erillaiset geenit ja kannatta mennää niiden mukaan eikä yrittää väkisin hakea, jotain tiettyä kuvaa mitä kaikkien keho pitäisi olla.
      Toiset meistä on hyviä juoksemaan maratoonin kun toiset luonnostaan parempia 100metrin matkalla. Jotkut pystyy nostamaan raskaitakin taakkoja, kun toiset joustaa niin, että menee melkein solmuun. Kaikkiin noihin auttaa harjoittelu ja terveelliset elämäntavat, mutta genetiikka silti määrittää eniten se miten luontaisesti kehittyy.

      Sinulla on vain fyysisesti ja ulkoisesti erilaiset vahvuudet kuin kavereilla. Olisi se muutenkin aina tylsää jos me kaikki oltaisiin ihan samanlaisia. ;3

      Kokemuksesta voin sanoa, että olet just sen mittainen, ettet koko aika lyö päätäsi mihinkään eikä tarvitse siitä melkein ikinä huolehtia. Sillä välin kaikki pidemmät kolisee otsa edellä kaappien kulmiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      266
      6977
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4943
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4481
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4286
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3783
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      118
      3665
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3636
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      25
      3542
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3313
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2470
    Aihe