Aikeissa muuttaa Vantaalle, mutta ilmeisesti täytyy valita ”hyvä alue”, että lapset saavat opiskella rauhassa? Olen kysellyt asiasta, ja kuulemma Vantaalla monilla kouluilla oppilaat eivät saa opetusta, kun häiriintyneet oppilaat riehuvat ja opettajat on selvittämässä tilanteita eikä ne pysty opettaan. Eikä kaikki opi edes lukeen ja kirjottamaan. Täällä Hyvinkäällä on hyvä, mutta tarvisi muuttaa lähemmäksi minun ja miehen työpaikkoja. En haluais uhrata lapsiani... minne kohtuuhinnalla pääsisi asumaan, niin että lapset ei olis koulussa pulassa vaan saisi opetusta? Pohjois-Helsinkikin kiinnostaisi, mutta on vielä kalliimpi kuin Vantaa.
Vantaan koulut kamalia?
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2134000Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii642548Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922336- 472263
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321541Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151305Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931281- 561267
- 751233
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251156