McDonald's Imatra

kuulin huhuja että joku olisi tappanut itsensä täällä tänään :(
275130
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Saman jutun kuulin itse. Poliisi ei kerro mitään eli puska radion kauttahan nämä jutut leviää.

1Äänestä

Varmaan kielteinen TP-päätös. Kaulan auki vetänyt. Iltalehti kertoo.

Äänestä

Oliko kyseessä turvapaikanhakija?

Äänestä

Niin harvemmin suomalaiset itsemurhaa noin tekevät.

Äänestä

Loppuu tämä p****njauhaminen. Ikävä tapaus kaikin puolin ja ette jauhaisi tällaisia idioottimaisuuksia jos tietäisitte, mistä on todella ollut kyse.

2Äänestä
  • No kerro mistä kyse ja lopeta muiden höpöpuheet ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No kerro mistä kyse ja lopeta muiden höpöpuheet ?

    Lisää tietoa ei tule, eikä se teille kuulu, mutta käyttäkää nyt järkeä mitä nettiin kirjoittelette.

    3Äänestä

Tää on niin tätä nyky Imatraa ! Täällä sattuu ja tapahtuu aika usein ja tänään myös ampumis tapaus ! Jotain on vialla Imatralla ? 🤔

1Äänestä
  • ampumis tapaus Imatralla tänään?

    Äänestä

Sininen Jari Tissi-Lindström päätti retkensä veronmaksajien rahoilla.

Äänestä

Yleisellä tasolla asiaa pohtiessani ajauduin siihen ajatukseen , että ESKOTEN ammattilaisten tulisi tiivistää osaamistaan ja panostaa edelleen voimakkaasti ennaltaehkäisyyn ja kaikissa toiminnoissaan olla etupainotteinen. Silti näitä sattuu ja yksikin ( 1 ) tälläinen tapaus on liikaa, misä tahansa kaupungissa / yhteiskunnassa / kulttuurissa ! Tämäkin oli pienen ihmisen SUURI hätähuuto, joihin meidän tulisi kyetä vastaamaan / reagoimaan ennen kuin asiat saavat näin traadgisen muodon ! JAKSAMISTA !

1Äänestä
  • ESKOTEN kärkiosaaminen muodostuu osakaskuntien lypsämisestä omistajien hyvinvoinnin turvaamiseksi. Välillä jätetään jopa henkilökunnan palkat maksamatta, että kvartaalin tulos täyttää budjetin vaatimukset.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ESKOTEN kärkiosaaminen muodostuu osakaskuntien lypsämisestä omistajien hyvinvoinnin turvaamiseksi. Välillä jätetään jopa henkilökunnan palkat maksamatta, että kvartaalin tulos täyttää budjetin vaatimukset.

    Onko ESKOTE ja EKSOTE kilpailijoita keskenään...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko ESKOTE ja EKSOTE kilpailijoita keskenään...

    No ei varsinaisesti, ESKOTE on Etelä-Saimaan kotiteollisuus, EKSOTE on Etelä-Karjalan sosiaali ja terveyspiiri. :)

    Äänestä

Joku veikkasi että olisi ollut puurokenraali asialla, mutta en usko. Ja mitä se Sumatralla tekisi..
Matuille ominaista on viattomien sivullisten puukottaminen, kunnes poliisi ampuu ja paratiisin ovet aukeaa marttyyrille.

Äänestä

Jatkuva ei ei ei ei ei aiheuttaa seppukoja, luulisin.

Äänestä

Mä taas kuuli Ruakolahre sale porstuas, että siäl olis laitettu alul uus ihmine. Semmossi mä kuuli. mä kuule ain kaikellaist. Mä o semmone.

Äänestä

Ameriikan burgeri butiikeissa sattuu ja tapahtuu, vetää puoleensa roskajoukkoa enempi?

Äänestä
  • Näio, Porvoossa mannepaskaesafakinookkerlund ampui kolme ihmistä jenkkiauton kyytiin autokaistalla syntyneen suukovun takia.

    Äänestä

Tosi järkeväähän se on tehdä itsemurha Tainionkoskentien ja Heikinkadun liikenneympyrässä, kun vastapäätä McDonald'sia Heikinkadun varressa on EKSOTE! Hienoa työtä. (SARKASMIA OSAA KÄYTTÄÄ EIKÖ NIIN?)

Äänestä

mut aineki se pääs pois imatralta

Äänestä
  • Väärin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Väärin.

    no ei tarvinnu kärsii imatra o iha hirvee lappernassa o paremma näksöii ihmsii

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    no ei tarvinnu kärsii imatra o iha hirvee lappernassa o paremma näksöii ihmsii

    Antaa olla jo tämän tapauksen, oli sen verran äärimmäinen ja törkeä teko että ei tuollaista ymmärrä mistä johtui?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    no ei tarvinnu kärsii imatra o iha hirvee lappernassa o paremma näksöii ihmsii

    Pitänee käydä katsastamassa, mutta missä päin Suomea tuo Lappernassa oikein on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pitänee käydä katsastamassa, mutta missä päin Suomea tuo Lappernassa oikein on.

    Lapperna on iha perseessä.sieltä veneellä on tosi pitkä matka puumalaa,mikä on kesällä keskipiste.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pitänee käydä katsastamassa, mutta missä päin Suomea tuo Lappernassa oikein on.

    siis gay shit et sä niist tajuist mitää hetero

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kuulin huhuja että joku olisi tappanut itsensä täällä tänään :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu