Vaalit tulossa

Miten on? Löytyykö kuntavaaleihin uusia, nuoria ja hyviä ehdokkaita? Kannuksella on hyvä draivi päällä, mutte sitä pohjustamaan ja kannustamaan tarvitaan hyviä luottamushenkilöitä.
12210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kepueläkeläiset joutaisi kaikki pois. Ovat vain olemassa esillä ja haluavat näyttää paskantärkeiltä.

Äänestä

Kannanotto tuokin...mutta missä ovat ne nuoret tolkun ihmiset, jotka voisivat lähteä mukaan.

Äänestä

Nuorilla ei taida olla sellaisia työnantajia jotka jatkuvasti joustavat jatkuvaa kokousrumbaa joka on vastuullisissa luottamusasemassa olevilla henkilöillä. Kannuksen kaupunki on yksi niistä työnantajista jotka toimivat näin. Yrittäjillä ei ole aikaa.

Äänestä

Kuka näitä vanhoja ukkoja ja eläkeläisakkoja äänestää? Nuoria ei kiinnosta lähteä mukaan koska kaikki tietävät että päätökset tehdään jossain muualla kuin valtuustossa eli sovitaan etukäteen. Toivottavasti sinne nyt edes näihin perusasioihin saadaan jotain järkeä kun tuli mies kaupungin johtoon. Viranhaltijoiden asuinkunnaksi jatkossa Kannus, lopetetaan toimettomien seurueiden asuttaminen paikkakunnalta, kaupungin vuokra asuntojen mainostamiseen rajoituksia. Lisää asiallisia neuvoja tulee myöhemmin.

Äänestä

En tiedä mikä puolue hakee ehdokkaita ? Itse Perussuomalaisena saan paljon nuoria halukkaita jäseneksi Perussuomalaisiin..Osa miettii lähteekö valtuusto ehdokkaaksi.Hyvä että miettii, kevyin perustein sinne ei kannata lähteä..Perussuomalaisena Kannuksessa olis varmasti paljon kehitettävää , kaikkia tarvitaan yhteisiin talkoisiin, kukaan ei tee pelkän kokouspalkkion toivossa kunta politiikkaa..Minä Tykkään kun monia nuoria tulossa mukaan, Nuorissa tulevaisuus, tehdään Kannuksesta yhdessä parempi ja viihtyisämpi ..Kaikkia tarvitaan..
Kari Virkkala Kannuksen Perussuomalaiset vpj.

Äänestä

Eipä hyvältä näytä jos kaustiselta kokematon joka alalta tulee tänne ehdokkaaksi ja sattuisi vielä pääsemään läpi.

Äänestä
  • Miten niin kokematon ???? Perustele ? Tälläkin hetkellä Keski-Pohjanmaan Perussuomalaiset hallituksessa..

    Äänestä

Tuon sällin läpimeno tekisi vain hallaa persuille.

Äänestä
  • Minusta äänestäjät päättävät kenet valitaan. Uusia, tuoreita, myös muualta Kannukseen muuttaneita tarvitaan.

    Äänestä

Kuka sinne edes haluaa noitten vanhojen änkyräpäitten sekaan??? Kepulaiset vaihtoon kaikki, niin asiat muuttuu.

Äänestä
  • Kyllä !! Kepusta heti eroon..ja heti ...

    Äänestä

Persua ja Virkkalaa äänestän..Jos ehdokkaana, tosi viisaita ja fiksuja ideoita Karilla, voitaisiin Kannusta parantaa..Nim. ent.kepu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten on? Löytyykö kuntavaaleihin uusia, nuoria ja hyviä ehdokkaita? Kannuksella on hyvä draivi päällä, mutte sitä pohjustamaan ja kannustamaan tarvitaan hyviä luottamushenkilöitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu