Nikolla järkeviä mielipiteitä

Anonyymi

Maahanmuuttajan pitää elää maassa maan tavalla ja tuntea Suomen historiaa.

14

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ...ja BB:n asukkaat taputtaa, kun hän on oppinut saman Suomen peruskoulun aikana, että Kekkonen oli tärkeä osa Suomen historiaa?

      Mulla repes nauru siinä kohtaa kun yksi mies meinas ihan liikuttua ja aloitti, että tää on kova. Juuri näin.

      Noh, pääasia että saa läpi, ei kai sitä kaikkea voi odottaa. Jotenkin miellän että ihan samat reitit kun kantasuomalaisella, jos on 3-vuotiaana tänne tullut pysyvästi?

      • Anonyymi

        Kun yksi kymmenestätuhannesta on ok, niin se on muka hienoa ? Ei ole. Ekana ulos roopen kanssa...


    • Anonyymi

      Tilastot on faktaa, Tilastot kertoo ketkä tekevät mitä tekevät. Ekana ulos tuo, bai bai..

    • Anonyymi

      Ei nyt sentään ekana ulos. On hänessä luonnetta. Mutta myös kenties suurta miellyttämisen halua, jonka ymmärtää: hänhän sanoi haluavansa antaa hyvää kuvaa myös "toisenlaista mamuista" (itse käytti "mamu"-sanaa).

      Nk. suomalaisuuteen ei muuten ehdottomasti kuulu rankka kiroilu. Jotkut kiroilee, jotkut ei. Kukin valitsee ystäväjoukkonsa.

      No, Niko on vielä suht. nuori ja selvästikin haluaa samaistua "suomalaiseen mieheen", ja joka hänen tulkinnallaan heittää rajuja saa**noita, vi**uja ja kerpeleitä. On kaljotteleva vihervasemmisto hyvin hoitanut esikuvana olemisen.

      Sinänsä ihailtavaa, että on ottanut idolikseen esim. Kekkosen ja viime sotiemme sankarit.

    • Anonyymi

      Töihin ei ole vielä ehtinyt. Elää sossun rahoilla.

    • Anonyymi

      Sama olis kiva jos suomalaisetkin tekis niin.

    • Anonyymi

      Vähän meni yli se kehuminen tältä tyypiltä. Tuli mieleen, että oliko tarkoitus mielistellä?

    • Anonyymi

      Kovin vakavalta ja tosikolta Niko näyttää, muiden nauraessa ja hassutellessa. Kuin ei lainkaan ymmärtäisi huumoria. Niko näyttää toisinaan jopa vihaiselta.

      • Anonyymi

        Mitä lie hautoo synkässä mielessään. Ei paljon naurua tule suusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä lie hautoo synkässä mielessään. Ei paljon naurua tule suusta.

        Jospa hän on kaksnaamainen tapaus. Synkältä näyttää usein.


    • Anonyymi

      Yrittääkö Niko jotenkin matkia v-sanoillaan Krisua?

      Ei onnistu.

    • Anonyymi

      On kyllä hauska tapaus tuo Nikon vihaaja, kun pitää suorastaan epätoivoisesti vääristellä ja valehdella. Lopeta se koosteen katsominen ja hanki 247 niin ei tarvitse miettiä sitä mitä talossa tapahtuu!

    • Anonyymi

      Epävarma mies, niinkuin pohjimmiltaan kaikki mamut. Näyttää epävarmuuttaan kiroilulla. Vielä aika "kiltti" mutta ootahan kun väki vähenee niin rupee tulemaan lisää sammakoita suusta.

    • Anonyymi

      Hiukan huvittavaa, tämä uhoominen ja tiuhaan veen hokeminen. Olettaa sen kai kuuluvan suomalaisuuteen. Suosittelen Nikolle, että bb päätyttyä. Katselee ja kuuntekee itseään tallenteilta. Voi alkaa tuntumaan hiukan nololta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      492
      8573
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5862
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      279
      4849
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4635
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      71
      4166
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3940
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3778
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1718
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1282
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      889
    Aihe