Nikolla järkeviä mielipiteitä

Anonyymi

Maahanmuuttajan pitää elää maassa maan tavalla ja tuntea Suomen historiaa.

14

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ...ja BB:n asukkaat taputtaa, kun hän on oppinut saman Suomen peruskoulun aikana, että Kekkonen oli tärkeä osa Suomen historiaa?

      Mulla repes nauru siinä kohtaa kun yksi mies meinas ihan liikuttua ja aloitti, että tää on kova. Juuri näin.

      Noh, pääasia että saa läpi, ei kai sitä kaikkea voi odottaa. Jotenkin miellän että ihan samat reitit kun kantasuomalaisella, jos on 3-vuotiaana tänne tullut pysyvästi?

      • Anonyymi

        Kun yksi kymmenestätuhannesta on ok, niin se on muka hienoa ? Ei ole. Ekana ulos roopen kanssa...


    • Anonyymi

      Tilastot on faktaa, Tilastot kertoo ketkä tekevät mitä tekevät. Ekana ulos tuo, bai bai..

    • Anonyymi

      Ei nyt sentään ekana ulos. On hänessä luonnetta. Mutta myös kenties suurta miellyttämisen halua, jonka ymmärtää: hänhän sanoi haluavansa antaa hyvää kuvaa myös "toisenlaista mamuista" (itse käytti "mamu"-sanaa).

      Nk. suomalaisuuteen ei muuten ehdottomasti kuulu rankka kiroilu. Jotkut kiroilee, jotkut ei. Kukin valitsee ystäväjoukkonsa.

      No, Niko on vielä suht. nuori ja selvästikin haluaa samaistua "suomalaiseen mieheen", ja joka hänen tulkinnallaan heittää rajuja saa**noita, vi**uja ja kerpeleitä. On kaljotteleva vihervasemmisto hyvin hoitanut esikuvana olemisen.

      Sinänsä ihailtavaa, että on ottanut idolikseen esim. Kekkosen ja viime sotiemme sankarit.

    • Anonyymi

      Töihin ei ole vielä ehtinyt. Elää sossun rahoilla.

    • Anonyymi

      Sama olis kiva jos suomalaisetkin tekis niin.

    • Anonyymi

      Vähän meni yli se kehuminen tältä tyypiltä. Tuli mieleen, että oliko tarkoitus mielistellä?

    • Anonyymi

      Kovin vakavalta ja tosikolta Niko näyttää, muiden nauraessa ja hassutellessa. Kuin ei lainkaan ymmärtäisi huumoria. Niko näyttää toisinaan jopa vihaiselta.

      • Anonyymi

        Mitä lie hautoo synkässä mielessään. Ei paljon naurua tule suusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä lie hautoo synkässä mielessään. Ei paljon naurua tule suusta.

        Jospa hän on kaksnaamainen tapaus. Synkältä näyttää usein.


    • Anonyymi

      Yrittääkö Niko jotenkin matkia v-sanoillaan Krisua?

      Ei onnistu.

    • Anonyymi

      On kyllä hauska tapaus tuo Nikon vihaaja, kun pitää suorastaan epätoivoisesti vääristellä ja valehdella. Lopeta se koosteen katsominen ja hanki 247 niin ei tarvitse miettiä sitä mitä talossa tapahtuu!

    • Anonyymi

      Epävarma mies, niinkuin pohjimmiltaan kaikki mamut. Näyttää epävarmuuttaan kiroilulla. Vielä aika "kiltti" mutta ootahan kun väki vähenee niin rupee tulemaan lisää sammakoita suusta.

    • Anonyymi

      Hiukan huvittavaa, tämä uhoominen ja tiuhaan veen hokeminen. Olettaa sen kai kuuluvan suomalaisuuteen. Suosittelen Nikolle, että bb päätyttyä. Katselee ja kuuntekee itseään tallenteilta. Voi alkaa tuntumaan hiukan nololta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      246
      3342
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      364
      2992
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      20
      2008
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      82
      1861
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      65
      1788
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1662
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1553
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      125
      1512
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      485
      1429
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1414
    Aihe