Hei haluuun töitä koska yritän hankkii mopoauto ja pitää saada rahaa pääsenkö teille töihin
Hei Olen sara
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pääset,tuu heti!
Juuh, onnistuu
Sorry, kaikki aivokirurgipaikat on mennyt, kiitos vuoden 2015 ryntäyksen.
Kannattaa kysyä Rauma palstalta.
Myös meiltä löytyy töitä sinulle. Mahdollisuus myös leikkimökkiin ja työsuhde-mopoautoon. Matkapuhelinetu ahkeralle somettajalle.
Mässäätkö purkkaa ja yökit vanhoille sedille?
Riippuu mitä niinku maksetaan? Niinku se yökinkö..... näkyvästi silleen
Jos opettelisit ensin kirjoittamaan, niin sitten voisi joku jopa harkita ottavansa sinut töihin. Noilla kirjoitustaidoilla tosin vain hanttihommia tiedossa.
Kirjoitustaito ei kyllä liene kovin monen ammatin pääsyvaatimus? En ole työhaastattelussa ainaskaan törmänny
Työsopimus täytyy yleensä allekirjoittaa. Suullinen sopimus on huono, jos tuleekin erimielisyyksiä.
Et ole sitten koskaan oppinut työhakemusta kirjoittamaan. Ihme!!!
Täytyypä kysyä hallitukselta, jos palkattaisiin. Nuoret ovat kulkeneet kouluun ja takaisin pihamme poikki kielloista huolimatta. Säästävät siinä n. 10 metriä kävely-/ pyöräilymatkaa.
Jos osaat käyttää ilmakivääriä/-pistoolia, voisi taidollesi olla käyttöä. Tosin aloitamme ehkä mädillä tomaateilla, mutta niistä siirryttäneen pieniin kiviin. Mikäli nämä toimet eivät riitä yksityisalueen suojelemiseen, on otettava ilma-aseet käyttöön.
Mulla olis ikkunoiden pesua.
Pitäs kesämökin paskahuussi tyhjentää. Sellanen vanhanaikainen. Viimeksi tyhjennetty kymmenen vuotta sitte. Saat 8 egee tunnilta.
Aika vähän ootte sitten käyttäny jos ei oo 8 vuoteen tarvinnu tyhjentää.