APUA ! radiokanavien tallentaminen

AUNA KR-400 cd keittiöradio DAB CD/MP3 tilasin tällaisen keittiöradion mutta en osaa tallentaa siihen eri radiokanavia
On ohjevihko saksan ja englannin kielellä mutta en niistä saanut apua
kiitokset jos joku tämän osaisi neuvoa
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Google kääntäjällä....

Esiviritetyt asemat
Voit tallentaa muistiin enintään 40 radioasemaa (20-FM / 20-DAB).
1. Aseta FM / DAB-tilaan
2. Käänny haluamasi radioaseman kohdalle manuaalisesti tai automaattisesti.
3. Paina muistin / kellon säätöpainiketta (8) noin neljän sekunnin ajan
muistitilan ottamiseksi käyttöön pikavalinta-asema vilkkuu LCD-näytössä.
4. Valitse haluamasi asema painamalla Folder / Pre up / down (18/20) -painiketta
muisti tallennusta varten.
5. Vahvista esiasetettu muisti painamalla Muisti / kellon säätö -näppäintä (8).
6. Toista vaiheet 2–5 muiden asemien tallentamiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

AUNA KR-400 cd keittiöradio DAB CD/MP3 tilasin tällaisen keittiöradion mutta en osaa tallentaa siihen eri radiokanavia
On ohjevihko saksan ja englannin kielellä mutta en niistä saanut apua
kiitokset jos joku tämän osaisi neuvoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu