Apua pojalle joka tykkää luokkalaisestaan pojasta.

Anonyymi

Niin oon 15 poika ja tykkään yhestä mun luokkalaisesta pojasta. Se ei tiedä sitä enkä mä tiiä yhtään et tykkääkö se ees pojista. En tiiä yhtään mitä tehdä ja haluisin aika paljon olla tän pojan kaa nii antaakapas jotai vinkkejä mitä tehdä.

4

116

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysy siltä, lähdettäiskö yhdessä uimaan. Jos lähtee, niin saat ainakin katsella sitä. Ja tietysti voit sitten uimahallissa kysyä saatko pestä sen selän. Ihan kivaa edetä hitaasti ja nauttia siitä.

      • Anonyymi

        Lopeta. Se kuinka törkeästi sinä käyttäydyt muita kohtaan, ei tarkoita sitä, että se on normaalia ja muiden pitäisi olla yhtä ällöttäviä.
        Tuo ei auta aloittajan ongelmaa ollenkaan.


    • Anonyymi

      Seuraile vähän tilannetta, voisiko tää sun luokkalainenkin tykätä pojista, on se kuitenkin mahdollista.

      Riippuu miten hyvin tunnet sitä, mutta voisit kysellä, että miten hän suhtautuu homouteen ja mikäli hyvin niin voisit tulla hänelle "kaapista ulos".

      Toi tilanne on mulle tuttu, 18-vuotiaana nyt olen edelleen samassa tilanteessa. Parille kaverille olen tullut kaapista ja ne otti sen ihan hyvin. Valitettavasti kumpikaan ei tuntunut olevan musta kiinnostuneita. :D

      Ja vaikkei se tykkäisikään pojista niin voisit silti olla kavereita sen kanssa. Vinkki on siis, että tutustu siihen ja juttele sen kanssa.

      En tiedä oliko tästä mitään apua mutta kyllä ne asiat selviää tavalla tai toisella. :P

    • Anonyymi

      Joudut tekemään vaikeimman asian ikinä: Olla vain kavereita.
      Tai ainakin yritä olla hänen kaverinsa jos ette sitä vielä ole.
      Sitten kun ajan kanssa tutustut paremmin kavereina ja molemmat kehittyy niin tietää paremmin voiko kysyä vai antaa asian olla.

      15 vuotta on nimittäin sen verran nuori ikä, että vaikka sinä tiedät kenestä ja mistä tykkäät, moni sinun ikäisesi ei tiedä eikä ole valmis kohtaamaan asiaa. Hänen reaktionsakin riippuu niin paljon minkälaisessa ympäristössä hän on elänyt, joten saatat joutua itse vaaraan jos noin vain kerrot hänelle. Tai vähintään vaikka hän ei kertoisi kenellekään, että sanoit pitäväsi hänestä, teidän välille jää mahdollisesti kiusallinen ilmapiiri, jonka muutkin luokkatoverit huomaa.

      Ja vaikka tapahtuisikin ihme ja tunne olisi molemmin puolinen ja olette kehittyneet jo sen verran, että ymmärrätte ja hyväksytte seksuaalisuuntautumisenne... Koulu tulee edelleen olemaan todella vaikeaa. Ikävä kyllä Suomi on kiusaajien maa ja teistä tulee nopeasti hyvä kohde heille, etenkin muille teidän ikäisille, joista monet ei oikeasti ymmärrä mitä tällaiset asiat todella tarkoittaa.

      Myönnän, että oma neuvoni tulee siitä mitä olen itse oppinut ja käynyt lävitse. Minulla meni todella pitkään ennen kuin oikeasti tiesin ja osasin etsiä omaa seksuaalisuuttani. Kaikki ihastumiset siihen aikaan oli epämukavia, koska jos ei tunne vielä itseään, on todella vaikea reagoida toisen tunteisiin oikein. Itseni kohdalla en osannut välittää asiasta yhtään, mutta tiedän, että monilla muilla se on usein ällötysreaktio.. Vähän niin kuin jos tyttö yrittää pussata tarhassa, jos nykyään enää sellaista tapahtuu? He usein eivät ole valmiita käsittelemään asiaa ja sen sijaan, että alkaisivat sisäisesti pohtimaan, he välttelevät vaikaa aihetta ja levittelevät tietoa toisen tunteista muille ja kiusaavat.

      Pätee myös ihan hetero ihastukseenkin, mutta homouden kohdalla kiusaaminen yms. saattaa olla paljon pahempaa. Ellei kaikki tiedä sinun suuntautumisestasi jo ennestään? Se ei silti muuta alkupreäistä neuvoa, että luokkalaisesi ei ole välttämättä valmis kuulemaan ihastumisestasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      249
      6438
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      196
      5976
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      21
      5547
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      121
      4293
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      143
      3543
    6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      130
      3353
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      23
      3056
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      8
      2512
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      274
      2497
    10. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      138
      2347
    Aihe