Hei, kertokaa kokemuksia Intrarosa lääkkeestä? Onko ollut vaikutuksia seksiin?
Vastaukset 18
- Anonyymi
Hei,
Olen käyttänyt intrarosaa nyt puolitoista viikkoa. Vaikka olen aina ollut seksuaalisesti aktiivinen ja nauttinut seksistä niin viime aikoina oloni oli muuttunut. Seksihalut oli hukassa, klitoris melkein tunnoton ja orgasmin saaminen vaikeaa. Ikä kait oireet aiheuttaa, mutta intrarosan avulla nämä asiat ovat upeasti korjaantuneet jo näinkin lyhyellä käytöllä! Seksi on taas ihanaa. Aion kahden viikon päivittäisen käytön jälkeen jatkaa ylläpitoannostuksella.- Anonyymi
Ihan mahtavaa kuulla noin hyvistä vaikutuksista! ☺️ Taidanpa ottaa puheeksi lääkärin kanssa ja kokeilla minäkin. Kiitos tiedoista ☺️
- Anonyymi
Pieni, valkoinen pilleri joka niellään veden kanssa aterian yhteydessä. Ei mainittavia haittavaikutuksia.
- Anonyymi
Höpöhöpö. Intrarosa on emättimen sisäisesti laitettava kapseli kuten esim. Vagifem.
Sain gyneltä reseptin intrarosalle ja tilasinkin jo apteekkiin, mutta kotona luettuani lisää valmistajan lääkeselostetta tulin katumapäälle. Selosteessa oli mm. esteenä käytölle harvinainen sairaus joka minulla nimenomaan on. Apteekissa ymmärsivät eikä minun ollut pakko ostaa sitä.
Keljutti, jouduin maksamaan yksityiselle gynelle reseptistä, joka oli minulle kelvoton. Muutenkin tuote on aika uusi ja vähän kokemuksia, joten minä ainakin odottaisin enemmän testejä. Onhan niitä muitakin reseptivapaita valmisteita jotka ajaa kai saman asian. - Anonyymi
Onnee vaan,jos oot tuon puikon syöny!
- Anonyymi
En ottas emätinpuikkoa suun kautta😂
- Anonyymi
Olen käyttänyt Intrarosaa nyt 3 viikkoa, en ole huomannut toivomaani vaikutusta seksiin. Halut eivät ole lisääntyneet ollenkaan, pikemminkin päinvastoin. Lisäksi veristä vuotoa on alkanut olla silloin tällöin, oletan että tuo johtuu näistä puikoista.
- Anonyymi
Intrarosa on helpottanut emättimen kuivuudesta aiheutuneita ongelmia, mutta epäilen, että painonnousu johtuu tästä lääkkeestä.
Onko muilla kokemusta, tai epäilystä tästä? - Anonyymi
Kokeilin Intrarosaa vuosi sitten. Se haju!! Minulla on kyllä yliherkkä hajuaisti, mutta jopa kauppajonossa tunnistan jonkun käyttävän tuota.
Muuten en huomannut vaikutuksia.
Onko kukaan keksinyt, miten hajuhaitat eliminoidaan?!- Anonyymi00017
Koen myös hajun erittäin epämiellyttävänä. Haju ei tule heti alussa, vaan jonkin aikaa käytön jälkeen. Olen myös herkkä hajuille ja tunnistan tuon kamalan hajun.
Minulla viikon käytössä. Olin niin tuskainen kirvelystä ja kutinasta. Mutta nyt oireet on helpottunut. Mutta päänsärky ja väsyttää. Kolmen viikon päästä uudelleen gynelle kontrolliin. Hirveästi lukee haittavaikutuksia, mutta päätin kestää nämä 3 viikkoa ainakin.
- Anonyymi
Intrarosa on auttanut vaivoihin, kutinaan, kuivuuteen ja seksihalutkin ovat palanneet. Käytän vain kerran viikossa. Sivuvaikutuksia ei ole ollut, kun annos niin pieni. Päätin itse käyttää vain kerran viikossa, ei siis lääkärin määräys.
Nainen 62 v.
- Anonyymi
Ihmettelen kun lääke ei ole kelakorvattava ja siis kallis ( 16 kpl n. 33€) . Lääkäri määrännyt sen limakalvon kuivuuteen
- Anonyymi
Kysy sitä HILAsta joka päättää asiasta. Kela ei päätä lääkekorvauksista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysy sitä HILAsta joka päättää asiasta. Kela ei päätä lääkekorvauksista.
Lääkkeiden hintalautakunta (Hila) toimii sosiaali- ja terveysministeriössä sosiaaliturva- ja vakuutusosaston yhteydessä. Lääkkeiden hintalautakunta vahvistaa sairausvakuutuslain perusteella korvattavien lääkevalmisteiden, kliinisten ravintovalmisteiden ja perusvoiteiden korvattavuudet ja tukkuhinnat.
- Anonyymi
Superhyvä! Ainoa vain että sen aloittamisen jälkeen piti hommata rakastaja, Olen hurjempi kuin teini-iässä! Suosittelen lämpimästi.
- Anonyymi
Luulen, että monella sama kuin meikäläisellä
- Anonyymi
Aina ei täältä kyllä saa vastauksia kysymyksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3561438Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79987Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.84905Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10568- 29564
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459