Päivitin kokeeksi Firefoxin (oli 37.jotain) yhteen masiinaan, sekä NoScriptin. Nyt on muun muassa niin että kun teen google haun, niin (kaiki?) hakutuloslinkit ohjautuu googlelle ja sitten sieltä automaattisesti uudelleen ohjataan sinne minne halusin surffata. Eli google saa tiedon siitä minne klikkasin. Miten tämän saa normalisoitua?
Ja on niin että google ei suostu esittämään juurikaan yhtään mitään jos googlen statistics, doubleclick yms "palvelut" on estetty. Aiemmassa NoScript versiossa nämä jekut oli helppo deaktivoida muutamalla rivillä koodia, uudesa versiossa ei. MIten tämän toiminnan saa asialliseksi?
Google ärhäkkänä
Anonyymi
0
65
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801937
- 1241620
- 1321176
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161111- 351046
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848