Juhlapaikka Raumalta?

Mietitään hääpaikkakuntaa ja Rauma on yksi vaihtoehto. Onko tiedossa hyviä paikkoja, jos vielä meren äärellä, sitä parempi! Pitäisi mahtua noin 100 ihmistä.
52191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mukavia paikkoja sadan hengen seurueelle on esim. Juhla- ja kokousravintola Aarnkari Purjehtijankadulla, Ravintola Pursikasino Suvitiellä Otalahdessa sekä Villa Tallbo Petäjäksentiellä. Kaikki nämä ovat meren äärellä.

Satakunnan puhelinluettelosta löydät yhteystiedot.

Äänestä

Villa Tallbo oli tunnelmallinen. Hinta ja laatu kohtaavat ja omistajatyttö oli ihana.

Äänestä

Villa Tallbo on lähellä merta, mutta ei meren rannassa. Kiva peruspaikka kuitenkin.
Kaikki tässä kerrotut paikat on kivoja. Tosin lisäisin siihen suosikkini Helmirannan..

Jos käy myös muu merellinen paikka kuin merenrannassa oleva, niin Merimuseolla on upean idylliset tilat. Se yläkerta on ihana. Tosin voi olla kuuma kesällä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajoissa liikkeellä kirjoitti:

Mietitään hääpaikkakuntaa ja Rauma on yksi vaihtoehto. Onko tiedossa hyviä paikkoja, jos vielä meren äärellä, sitä parempi! Pitäisi mahtua noin 100 ihmistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu