Rikollisilla on yhteisiä ominaisuuksia, jotka näkyvät käyttäytymisessä ja puheessa. Tähän ketjuun voisi kirjata näitä käytöstapoja, puheita ja sanoja, joita rikolliset käyttävät enemmän kuin tavalliset kansalaiset.
Helpotetaan poliisin työtä
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Haluatko luoda vihapuhesanaston listan vai?
Näiden rikollisten ominaisuuksiin kuuluu mm. psykopaattiset piirteet, oman elämän puuttuminen, persoonallisuushäiriöt ja krooninen taipumus rikollisuuteen. Nämä ovat poliisin it-henkilöitä.
Harhauttaminen julkisessa keskustelussa
Koulutusjärjestelmän ja tukiverkoston valtaaminen mafian käyttöön
Olen viaton/ Anneli Auer on syytön.
Pitäisi kai ilmiantaa aloittaja poliisille, koska on epäilyttävää, että joku tarvitsee tuollaisen listan julkisesti. Ellei sitä oikeasti itse yritä näyttää ns. normaalilta.
Kai niillä jokaisella oma eläke on, mutta tämäkin yrittää.
https://yle.fi/uutiset/3-11541634
Rikolliset eivät noudata lakeja ja kunnioita toisten laillisia oikeuksia. Rikolliset yrittävät toimia salaten omia toimiaan ja koska he haluavat toimia salassa, niin heillä pitäisi olla omat sisäiset lakinsa, jotka ovat riippumattomia poliisin valvomista virallisista laista. Eikö tosiaan ole esimerkiksi sanontoja tai käytöstapoja, joita rikolliset käyttävät useammin verrattuna tavallisiin ihmisiin.
Aalto tahtoo olla alasti, suosittelen poliisi-tvä.