BENSAN KULUTUS

Moi kuinka paljon teidän honda monkey 125 kevyt moottori kuluttaa voiko sitä jotenkin pienentää esimerkiksi laittamalla pienemmän pakoputken tai jotain muuta kertokaa te kellä on vähän enemmän kokemusta

7

2102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hitsaat m6 prikan putkeen ja laitat 10 kokoa pienemmän suuttimen. Niin kyllä alkaa höyryillä kulkemaan.

    • Anonyymi

      Ei Monkey 125cc paljoa bensaa kuluta. 1,5 litraa satasella vie.

    • Anonyymi

      Ennen kuin alkaa negatiivistä viritystä tuumaamaan, kannattaa muistaa, monkey 125 kuluttaa todella vähän, jos ajonopeus pysyy alle 60 km/h, sen jälkeen alkaa polttoainetta kulua runsaammin, kun ilmanvastuksen kasvu alkaa vaikuttaa kulkuneuvossa, jonka ilmanvastuskerroin kuljettajineenlähentelee linja-auton kerrointa. Polttoaineen kulutus taitaa olla alle 2 litraa sadalla jos nopeus on 60 km/h yli tuplat tähän 100 km/h

    • Anonyymi

      Kuluttaa matkaajossa noin 1.7 ja enimmillään 2.1 yksinkertaista

    • Anonyymi

      kulutus on 1.6-2.1 sadalla. Jos ei ole varaa siihen pyydä iskältä rahaa.

    • Anonyymi

      Laihduta. Pippa Laukka katsomaan jääkaappiin.

    • Anonyymi

      Monkeyt syö kyllä reippaasti yli 2 litraa, vaikka miten sievästi ajaa. 3-4 litran lukematkaan ei ole harvinaisia, vaan jopa aika tavanomaisia.

      Ei näihin ole mitään hyvää selitystä edes, joillakin vaan sattuu olemaan parempi yksilö ja joillakin huonompi. Uudet monkeyt ovat laadultaan vaan todella heikkoja vanhempiin hondiin verrattuna.

      Näissä on maailmalla ollut paljon vikoja ja konerikkoja, eli mikään isältä pojalle laitteita nämä eivät ole. Mainio laite muuten ja meidän perheeseen tuli tänä keväänä jo toinen uutena ostettu. Ensimmäisellä ajettiin 15tkm. Tuona aikana takuuseen vaihdettu jakoketjun kiristin ja 2 ecua. Muutakin pienempää vikaa oli kohtuu paljon, eikä niihin löytynyt ratkaisua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1748
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1164
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      58
      1026
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      916
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      836
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      790
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      78
      789
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      786
    9. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      43
      756
    Aihe