Kuinka vaikeaa on saada vaimon sisko/veli/anoppi & muu sukulainen käymään Suomessa vierailulla ja kauanko vierailu voi kestää ......90 päivää?
Entäpä, jos anoppi tykkäisi Suomesta, mitä mahdollisuuksia hänellä olisi jäädä pysyvästi Suomeen laillisesti.
Anoppi / sisko & muu sukulainen käymään suomessa
6
1249
Vastaukset
- Anonyymi
Normaali turrevisa mummulle vierailua tyttärensä luokse ja järkkää sille duuni jonka aloittaa ainakin paperilla heti ja sitten oleskelulupapaperit heti vetään, saa minimissään olla suomessa käsittelyn ajan ja sitten aika näyttää.
- Anonyymi
Oleskeluluvan käsittelyaika on oltava kotimaassaan ja se anomus jätetään siellä eikä Suomessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oleskeluluvan käsittelyaika on oltava kotimaassaan ja se anomus jätetään siellä eikä Suomessa.
Normaalit turrevisat kaikki aina anotaan kotimaassa, eikä kommentoija toisin maininnut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Normaalit turrevisat kaikki aina anotaan kotimaassa, eikä kommentoija toisin maininnut.
Jatkan, kun esimerkiksi ulkomaalainen suomalaisen vaimo saapuu suomeen, niin oleskeluluvan käsittely tapahtuu suomessa ja tämä vaimo on tuolloin suomessa.
Oleskeluluvan myöntää suomessa ulkomaalisvirasto joka sijaitsee Helsingissä.
Suomen ulkamaalaisvirastoja ei ole muualla kuin Suomessa.
Oleskelulupia käsitteli ennen kyseistä ainakin pääkaupunkiseudulla Malmin poliisilaitos ja sittemmin Pasilan poliisilaitoksella oli palvelupiste.
- Anonyymi
Mikäli anoppi ei ole aviossa niin mukaan lomamatkalleen sinkkutodistus ja kaikki muu mahdollinen ja selvitä miten ne tulee käännättää ja laillistaa kotimaassaan.
Sitten suomessa ystäväsi jolla on osoittaa useita käyntejä maassa, niin naia napsauttaa naimisiin mummun kanssa.
Paperit sisään perheen yhdistämisperusteella.
Kyllä sitten vanha uusiopari toisiinsa oieastikin rakastuu, jos äiti on tullut tyttäreensä ja päinvastoin. - Anonyymi
Ei ole mitään asiaa jäädä tänne. Suomen turvallisuus ensin ja sosiaalirahat oikeille suomalaisille, eli eurooppalaisille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja9614143Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va185840Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545551SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1475387Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2015122Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2894220HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.213900"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873601Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13507Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan193469