Ostin tuossa taannoin kaupasta Paippisten Herkun aitoja viipaloituja maustekurkkuja. Mielenkiintoinen tuote, herätti kiinnostuta yritystä kohtaan. Googletin, jospa löytyisikö kotisivuja mistä voisi katsella yrityksen tuotteita, mutta... ei löytynyt kotisivuja, eikä suoranaisesti tuon nimistä yritystäkään.
Kysynkin teiltä, jospa joku tietäisi, että millainen firma on kyseessä. Onko tehdas vai mikä? Tekeekö muita tuotteita, suolakurkkujen lisäksi?
Paippisten Herkku, Sipoo
3
3506
Vastaukset
- Anonyymi
Olisiko niin, että tuo firma on nimetty Suomeen ja tuotteiden valmistus tapahtuu muualla, tyyliin Viro? Tietääkö kukaan?
- Anonyymi
Katsopas vaan. Minäkin tulin etsimään Paippisten Harkkua netistä syötyäni heidän inkivääripaloja, joita sain Nurmijärven torilta tuliaisina. Hyviä olivat, mutta erikoiselta tuntuu ettei mitään sivuja ole olemassa?
Sitten samalta myyjältä on myös ostettu tuollaisia kanelin makuisia suklaapähkinöitä jotka niin ikään vie kielen mennessään mutta ovat pakattu tuollaiseen miniämpäriin, jossa ei lue yhtään mitään.
Ja vielä: maustettu maissisnacsi jotka myös erinomaisia. Valmistusmaa Hollanti, mutta sama Paippisten herkkumyyjä näitä möi.
Hyvää tavaraa mutta alkuperä olisi kiva selvittää... - Anonyymi
Kansainvälisillä markkinoilla syyskuussa oli Paippisten myyntikoju. Siellä oli maustekurkkuja 3 purkin kassillinen 2 €. Ihmettelimme niin edullista tarjousta. Tuttavani osti kassillisen ja lahjoitti minulle siitä yhden purkin. Kotona avasin sen ja maku on kyllä ok, mutta kurkkusiivut ovat kuin keitettyjä. Liemi on ehkä liian kuumana kaadettu purkkiin. Syötyä ne kuitenkin tulevat esim. perunasalaatissa hyvin menevät.
Purkin kyljessä on kyllä sähköpostisoite. On varmaan pieni yritys. Mukava kuulla, että on muitakin tuotteita jos vastaan tulee, täytyy kokeilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 334328
Arki on paljon tylsempää
kun en voi enää ihaillen seurata työntekoasi. Hyvä puoli on se että saan nukuttua ja syötyä, ei ollut kivaa olla jatkuva383744Kylämme taas kartalla
Kuka se tappaja on Suomussalmelta? Onkohan taas eroperheen vesa? Turvaton lapsuus jne? Näitä huonot kortit saaneita on n132374Sen pienen ohimenevän hetken tänään sain ihailla sua
ehkä taas joskus. Taitaa aina vuosi mennä, kun eteen ilmaannut. Mieheltä naiselle.182270Mikä tarve Kontulalla on paljastaa seksityötaustansa
Anna Kontula on koettu totiseksi kansanedustajaksi. Joka tosin on puolustanut aina seksityöläisiä. Mutta nyt Kontula ava4712223Kansanedustaja Anna Kontulan historia seksityöläisenä
Siis mitä, mitä, mitä. Jo pitkään vasurissa istunut Anna Kontula on toiminut seksityöläisenä. Kenen äänillä tämä muija o1841560- 201336
- 1041237
Miten Pohjois-Savossa??
Miten Pohjois-Savossa sanotaan minä? Koneman kun arvioi kommentoijia tai haukkuu heitä uudella videollaan niin itsestään301174Rajuja paljastuksia Anna Kotulasta
Hesarissa: https://www.hs.fi/kuukausiliite/art-2000011410909.html711089