Onko kellään kokemuksia valkeakoskella asumisesta? onko kiva paikka, palveluita, ravintoloita. Entä onko tontteja halvalla saatavana, helppo saada rakennuslupa?
valkeakoskelle
ville
3392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
reilun 20000:n asukkaan kaupunki,jossa on paljon
teollisuutta.palveluita on jonkun verran.alko,
pari apteekkia,pari markettia,urheiluliike,
kuusi kuppilaa,bubeja,uimahalli,jäähalli,liikunta
halli,seikkailu-puisto,pari museoo ja hotelli.
liikuntaa harrastavalle löytyy vaikka mitä.
tontit on 10000€:n luokkaa.jos tuut isommasta paikasta,niin älä muuta vaan jatka 40:tä kilometriä pohjoiseen.
Huvielämää ei ole, ja ne palveluidenkin kanssa niin ja näin. Sattuu olemaan tuo eräs Tampere tuosssa 35 km päässä, vähän liian lähellä.
Lapsillle varmaan turvallista mutta en suosittele muuten.
Koski on ihan mukava pikkupaikkakunta. Kaikki peruspalvelut kyllä löytyy, ettei ole pakko lähteä sieltä naapurikunnista hakemaan. Tampere on siltikin sopivan lähellä, jos jotakin erikoisempaa nyt sitten täytyy sieltä lähteä hakemaan.
Asunnot jonkin verran halvempia kuin esim. Tampereella. Ihan varteenotettava pointti sekin.
Harrastusmahdollisuuksiakin on ihan riittävästi. Voi urheilla, taiteilla... ihan näitä perusjuttuja kiitettävästi.
Huvittelemaan voi lähteä muuallekin ja kyllä Koskin tarjonnastakin löytyy. Kaikille ei kuitenkaan tuo huvittelu ole se tärkein asia paikkakuntaa valittaessa.