Chromebook kannettava

Anonyymi

On muuten mukava laite, ei mikää säädettävä ja sekoile windowskone.
Lisäksi älyttömän nopea.

13

1206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se vitun kivaa vastata itselleen, vai kuinka?

      • Anonyymi

        Sinähän sitä harrastat.


      • Anonyymi

        Chromebook silti kiva.


      • Anonyymi

        Chromebook toimii, windows ei toimi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Chromebook silti kiva.

        Se on kiva!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Chromebook toimii, windows ei toimi!

        Toimimaton windows w 10
        Kuvansumennus.
        Se on sitä että näyttää kuin katselisi peliä verhon läpi ja tummat kontrastit on sumuisia ja taustaresoluutiot on puolittuneet. Sama koskee valkoisiin mutta niissä ei hyppää niin silmille.
        Tämäkin vain w10 ongelma.
        Lisäksi 4 ytimen ongelma.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Chromebook toimii, windows ei toimi!

        ??? miksei se toimi? Sotketko sinä sen säätämällä sitä aivan itse?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toimimaton windows w 10
        Kuvansumennus.
        Se on sitä että näyttää kuin katselisi peliä verhon läpi ja tummat kontrastit on sumuisia ja taustaresoluutiot on puolittuneet. Sama koskee valkoisiin mutta niissä ei hyppää niin silmille.
        Tämäkin vain w10 ongelma.
        Lisäksi 4 ytimen ongelma.

        Ytimiä saa lisää rahalla. Samoin muistia ja uusia näytönohjaimia. Crome sopii mopokoneelle.


      • Anonyymi

        Chromebookit on nousussa.. Windowsin poisto on tietoturva teko!


    • Anonyymi

      Vaikka onkin vanha aloitus, niin yhden puutteen olen huomannut. Toivottavasti se kuitenkin johtuu minusta. Mutta kuulokkeiden äänilähtö on kytketty stereoihin ja youtubea kuunnellessa, äänettömissä kohdissa kuuluu jotain ihme häiriötä.

      Ei normaalia valkoista kohinaa vaan jotain ihme häiriötä joka viittaisi maadoitusongelmiin. Johtuukohan liene sitten siitä, että akkukone kytketty verkkovirtalaitteeseen ja tulee ns. "kiertävä maa", joka kyllä käsittääkseni ilmenee vinkumisena.

      Olipas hyvä, kun kirjoitin tätä viestiä, niin tajusin kokeilla irroittaa virtapiuhan. Häiriöt loppuivat välittömästi. Kiitos kaikille, ilman teitä en olisi kirjoittanut tätä viestiä ja tehnyt oivallusta. 👍

      • Anonyymi

        Ja niitä myytäiin ennemmän kuin pystyvät toimittaan.


      • Anonyymi

        Itselläni se liitin pitää olla tosi tarkasti kiinni, niin sitten loppuu häiriöt. Pienikin hipaisu johtoon tosin aloittaa häiriön uudelleen ja joutuu taas asetella liittimen uudelleen.


    • Anonyymi

      Ihan sama kuinka paljon mainostat noita onnettomia kannettavia. Sillä tavalla et saa ihmisiä niitä hankkimaan.

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      366
      12330
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5387
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      196
      2588
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1982
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      880
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      852
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      772
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      716
    Aihe