Marsun tulo.

Moi kaikki! ;) Saan marsun, kesäkuun alussa.. ELi niitä perushoito ohjeita? :) Kiitos!
3208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pitkäkarvaisia on yhtä helppo hoitaa kuin lyhyt karvaisia .. paitsi että niitten turkki pitää useammin harjata.. jotta se ei menisi sekaisin.

http://www.marsuyhdistys.net/hoito tulostettava.htm
tuolta löytyy hoito ohjeita marsun hoitoon. = )

Äänestä

elikäs tos häkki kohdal (netti sivulla) luki et 45*75 nii juu se on et 75 cm on pituus ja 45 cm korkeus ja leveys.. tai no kaikki sen kyl ties varmaan.. mut ilmotinhan silti.. = )

Äänestä

Ja muista ulkoiluttaa marsujasi. Ja eikun hyvää kesää sinulle ja marsuillesi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Moi kaikki! ;) Saan marsun, kesäkuun alussa.. ELi niitä perushoito ohjeita? :) Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu