näitä ketjuja on vissiin jo kolme tuhtta mutta silti... jos viittisittä kertoo minkä laisen naisen kanssa haluasitte olla.
luonne ja ulkonäkö. (ei tarvi olla ihanne nainen, kunhan kelpaa)
ja minkä lainen ei ehottomasti saa olla.
luonne ja ulkonäkö. (ei tarvi olla ihanne nainen, kunhan kelpaa)
ja minkä lainen ei ehottomasti saa olla.
Vastaukset 15
Vanhimmat
No semmonen sporttinen ja mukava ois ihan kiva. Ei mikään semmonen jolla pitää olla kaikki vaatteet viimestä huutoo ja aina joka paikassa maalit naamassa. Sellanen on mukavin joka on oma itsesä. Ärsyttävin on sellanen joka koko ajan vähättelee itteesä ja miettii että miltä näyttää (hyvältähän pitää näyttää ja pitää pitää huolta ulkonäöstä, mutta liika on liikaa)
sehän riippuu ihan ihmisestä. millaisen pojan haluat? jos haluat jääkiekkoa pelaavan coolin trancejätkän niin kannattaa vissiin näyttää sellaselta meikkityypiltä. itse en kyllä perusta ulkonäöstä.
kysyin luonnetta kanssa. tiedän että kaikilla on omat mielipiteet mutta niitä ois siltikki kiva kuulla.
ihmisrakas ja huolehtiva. ei liian jätkämäinen: tyyliin kiroilee, syljeksii. mutta jokainen todellakin arvostaa aivan eri asioita ihmisissä.
nämä luonteenpiirteet ovat kyllä sellaisia, että et voi niitä itsessäsi muuttaa. voit ehkä näytellä jotain muuta mutta se tuskin pitemmän päälle kannattaa.. ei sitä siippaa väkisin saa, kyllä se joskus vastaan kävelee :)
ei ehdottomasti pissis,
hyva on ystävällinen hassu, menevä ja kiltin näköinen:)(hymyilee paljon)
ehottomasti ei saa olla lihava!!!
oli? eli kaikkea muuta saa olla mutta ei lihava?
onneksi olkoon olet erittäin suvaitsevainen.
mitä sitten oikein kyselet jos noin arvostelet vastausia..
nih.
kastikkeesta
vai sinappi vai kenties majo?
Huumorintajuinen (ymmärtää mun juttuja), ei liian tosikko, eikä liian laiha taikka liian lihava. Yleensäkin semmoinen joka pitää samoista asioista kun minä :)
Kiltin, rehellisen, tunteellisen, uskollisen, luotettavan, ystävällisen, suvaitsevaisen ja avarakatseisen, muista välittävän naisen, joka voisi rakastaa minunlaistani miestä. Ulkonäön osalta minulla ei ole ehdottomia vaatimuksia, kunhan ei aivan vastenmieliseltä näytä (ja hyvin harva näyttää). Eli ei tarvitse välttämättä olla hoikka sen paremmin kuin pyöreäkään, eikä mikään tietynmittainen, pieni- tai isorintainen jne.
Ehdottomasti ei saa olla itsekeskeinen ja välinpitämätön muita kohtaan, eikä varsinkaan vielä ilkeäkin muita kohtaan, eikä muutenkaan k*sipäinen. Eikä myöskään kauhean pinnallinen, jatkuvasti nipottava tms. ärsyttävää.
Sellainen Kaunis. Vaatteet melkein viimeistä huutoa. eli ei mikään mikää semmoinen et tukka takussa yksin kyhjöttää jossain kadulla. Ei mikään läski niin kuin
minä. Keskiarvo ysin yläpuolella vois olla. nii ja selllane et hyvä huumorintaju ja ymmärtää jotai (mun juttuja ei kyl kovin moni ymmärrä) ei ujo ja rahaaki sais jonki verran löytyy eli täs plussat ja miinukset
Ulkonäkö (kaunis)
varallisuus
huumorintaju
- läski
- ujo
eipä nyt tuu muuta mieleen...
ootko vähä pentu ku luulet ett se kustantas sut joka paikkaan
Tällä hetkellä olen palavasti ihastunut (ja hänkin kai minuun) lähes täydelliseen tyttöön. Hän ei ole mikään laiha, muttei toisaalta mikään läskikään. Isot rinnat (tosin tämä ei ole vaatimus, pidän enemmän pienirintaisista, mutta kukaan ei ole täydellinen :D), sekaiset mustat hiukset (ei yllä ihan olkapäille), pitkä naiseksi n.170cm, uskomattoman paljon ilmeitä ja aivan käsittämättömän upea hymy sekä kirkkaan vihreät silmät. Luonteeltaan sekopää, puhelias, mutta ujo, herkkä ja välillä pisteliäs.
Nainen ei ulkoiselta olemukseltaan saa mielellään olla yliyliylipainoinen, ei sille mitään mahda, mutta liika on liikaa. Toisaalta en haluaisi laskeskella hänen kylkiluitakaan. Yliälykkyys, liika itsetietoisuus ja huumorintajuttomuus on aika turn-off luonteessa.