Bi nainen ja parisuhde..

Anonyymi

..Naisen kanssa. Siis, jos lapset on saatu miehen kanssa ja tullut ero. Sitten olet alkanut suhteeseen naisen kanssa.Miten alaikäiset lapset on ottaneet suhteesi naisen kanssa? Onko tullut hankaluutta lasten kavereiden tai koulun yms kanssa?

4

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itsellä ei lapsia, mutta kiinnitti huomion yhtäkkiä tämä aloitus koskien mm. koulua. Mitä vaikeuksia arvelet koulun kanssa voivan tulla? Ei koulu voi ottaa kantaa lasten vanhempien kumppaneihin, vai tarkoititko ehkä jotain muuta?

      • Anonyymi

        Muiden vanhempien asenteet, toisten lasten asenteet. Riippuu varmaan asuinpaikasta, että onko mitään merkitystä.


    • Anonyymi

      Kiinnostava aihe. Itselläni on ollut sekä nais- että mieskumppaneita, mutta heillä ei kenelläkään ole ollut lapsia. Kun itsellänikään ei ole lapsia, ei lapsiperhe-elämästä ole kokemusta. Ajattelisin että lasten on aina vaikea sopeutua vanhempiensa uusiin elämänkumppaneihin sukupuolesta riippumatta. Tuollaisessa tilanteessa pitäisi vain edetä rauhallisesti kaikkia osapuolia kuunnellen.

    • Anonyymi

      Hyvä aihe, onko kenelläkään palstan lukijoista tästä kokemusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5152
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4597
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1362
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1330
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      19
      991
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      865
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      823
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      789
    Aihe