Bi nainen ja parisuhde..

Anonyymi

..Naisen kanssa. Siis, jos lapset on saatu miehen kanssa ja tullut ero. Sitten olet alkanut suhteeseen naisen kanssa.Miten alaikäiset lapset on ottaneet suhteesi naisen kanssa? Onko tullut hankaluutta lasten kavereiden tai koulun yms kanssa?

4

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itsellä ei lapsia, mutta kiinnitti huomion yhtäkkiä tämä aloitus koskien mm. koulua. Mitä vaikeuksia arvelet koulun kanssa voivan tulla? Ei koulu voi ottaa kantaa lasten vanhempien kumppaneihin, vai tarkoititko ehkä jotain muuta?

      • Anonyymi

        Muiden vanhempien asenteet, toisten lasten asenteet. Riippuu varmaan asuinpaikasta, että onko mitään merkitystä.


    • Anonyymi

      Kiinnostava aihe. Itselläni on ollut sekä nais- että mieskumppaneita, mutta heillä ei kenelläkään ole ollut lapsia. Kun itsellänikään ei ole lapsia, ei lapsiperhe-elämästä ole kokemusta. Ajattelisin että lasten on aina vaikea sopeutua vanhempiensa uusiin elämänkumppaneihin sukupuolesta riippumatta. Tuollaisessa tilanteessa pitäisi vain edetä rauhallisesti kaikkia osapuolia kuunnellen.

    • Anonyymi

      Hyvä aihe, onko kenelläkään palstan lukijoista tästä kokemusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      214
      3146
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      300
      2728
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1788
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1687
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      40
      1562
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1356
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1250
    8. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1239
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      414
      1239
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1220
    Aihe