Hotwheels autot

Anonyymi

Kauppojen leluosastoilla Hotwheels autojen valikoima on todella sattumanvarainen ja kurja, ja nettilelukaupoistakin saa näköjään vain joitain sattumanvaraisia autoja.

Kuitenkin tubessa on videoita, joissa puretaan pahvilaatikollisia Hotwheels autoja, jotka sisältävät tiettyjä autoja. Laatikoita kutsutaan esim. D-case, L-case, jne.

Voikohan tällaisia tietyn sisällön omaavia laatikoita ostaa jostain tavan siviili, jos metsästää jotain tietyn merkkistä ja mallista Hotwheels autoa?

Näyttää olevan täysin sattumanvaraista leluhyllyiltä, että voi jäädä saamattakin haluamansa auto, kun yleensä nuo mielikuvitusautot jäävät seisomaan hyllyille kuukausiksi, eivätkä kaupat sen vuoksi tilaa uusia malleja, kun entisiäkin on vielä myymättä.

6

934

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tilaako kaupat (K-ryhmä, S-ryhmä) noita Hotwheelsejä ja Matchbox autoja siten, että jotain sattumanvaraista keissiä, vaikkapa samaa L-casea tilataan kerralla niin monta pakettia, että riittää koko vuodeksi tai puoleksi vuodeksi, jolloin hyllyillä ei koskaan olekaan muiden keissien valikoimaa tarjolla?
      Tällä tavallahan Hotwheels/Matchbox pienoisautokeräilijät jäävät paljosta paitsi, kun monien keissien sisältämiä autoja ei koskaan tule edes hyllyille tarjolle.

      • Anonyymi

        Olen nimittäin havainnut, että kun tulee täydennyistä näihin hyllyihin, niin ne on samoja vanhoja paskoja, eikä uusia julkaisuja näy juuri koskaan.


    • Anonyymi

      Mitä olen katsellut nettilelukauppojen tarjontaa, niin eivät myy mitään tiettyä automerkkiä tai mallia valikoimasta, vaan pelkästään sattumanvaraisia Hotwheelsejä. Ei keräilijä toimi sillä tavalla, joten noista ei ole mitään hyötyä keräilijälle, joka haluaa juuri tietyn Hotwheels auton kokoelmaansa!

    • Anonyymi

      Parhaat Hotwheelsit eivät näytä koskaan edes päätyvänkään kauppojen hyllyille, esim. normaalia ja Super Pursuit Mode KITTiä ei ole näkynyt kauppojen hyllyillä, saati esim. tavallista punaista Pontiac Firebirdiä, jotka Hotwheels on julkaissut jo aikoja sitten.
      Vetääkö joku näitä välistä ketjun jossain vaiheessa itselleen myydäkseen ne suurella voitolla jossain muualla... ?

      • Anonyymi

        No pari kpl Super Pursuit Mode KITT malleja olen löytänyt tässä vuodenvaihteen ympärillä, mutta se punainen 3. polven 1982-84 Pontiac Firebird taisi jäädä saamatta, se olisi ollut kyllä tosi mieluinen automalli.


    • Anonyymi

      Kannattaa laittaa tuotetoivetta S-ryhmälle ja Keskoon sekä ihan lelukauppiaille (netissä lomakkeella tai myyjälle puhua kasvotusten).

      On todella sääli, että Suomen kaupoissa on nykyään niin huonot leluvalikoimat. Ongelma ei koske ainoastaan pikkuautoja, vaan myös nukkeja ja pehmoleluja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      132
      1635
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      125
      1451
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      139
      1245
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      65
      1206
    5. Mikä oli vuosi kun tutustuitte?

      🤗
      Ikävä
      43
      896
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      77
      864
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      842
    8. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      823
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      14
      763
    10. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      102
      713
    Aihe