Meteliä pihalla

Anonyymi

Seuraan uuden viikkotehtävän starttia 24/7:sta. Talon pihalle kuuluu muiden ihmisten meteliä jostain, mutta mistä?? Mielestäni se meteli ei tule tehtävähuoneesta, jossa eläimet nyt majailee, sillä oli kirkumista ja huutoa. Sitä on tullut itse asiassa ihan koko ajan, kun porukka on ulkona. Onko kenties fanit jossain aitojen takana meuhkaamassa?

2

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei siellä faneja ole lähimaillakaan. Siinä on asutuskeskuksen puisto/leikkipuisto lähellä, josta on välillä kuulunut lasten huutoa kun he leikkivät tai pelaavat. Lapset eivät välttämättä edes tiedä että viereisen talon katolla on kuvaukset käynnissä 247.

    • Anonyymi

      Lisään vielä sen verran että niiden pihaa reunustavien aitojen takana on itseasiassa monen metrin pudotus liikkeen pihalle tai kadulle. BBTalon vieressä on kapea, pimeä käytävä (siis ei se käytävä josta pääsi mökille/tehtäväalueelle, vaan se käytävä minkä päässä on rahalaitoksen mainospostilaatikko ja jossa lukee isolla että pääsy kielletty), josta työmiehet pääsevät viemään tavaroita ja tekemään tehtävien vaatimia juttuja, mutta se on täysin suljettu kattovarasto mistä se porukka liikkuu.

      Eli suuri osa katosta on BB talon, talon käytössä ja pieni osa on itse taloa, ja tehtäväryhmän varastoa. Koko talo näkyi joskus jostain lähialueen webbikamerastakin viime vuonna, josta sai hyvän kuvan siitä millaiselta se katto ja alue näyttää, mutta valitettavasti en muista enää osoitetta siihen (osoite löytyy jostain viime vuoden viestiketjuista kyllä!)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      252
      17397
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12368
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6150
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4975
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4965
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      31
      4074
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      95
      3652
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      32
      3647
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3151
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3119
    Aihe