Mikä saa Kajaanilaiset metsästäjät ampumaan kissoja ihan huvikseen?
Haluan ymmärtää oikeasti mikä sen aiheuttaa.
Saako siitä voimantunnetta?
Joku mielihyvä siitä täytyy tulla kun töiden puolesta olen useamman Kajaanilaisen metsästäjän kanssa tekemisissä ja jokainen on kertonut tarinoita kuinka tilaisuuden tullen ampuvat jokaisen vastaantulevan kissan.
Ja aikuiset miehet kertovat näitä juttuja naureskellen ja selvästi ylpeinä.
Vaikka tietävät että se on naapurin lasten kissa.
Kajaanin metsästäjät
2
125
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt menee jo tosi väkinäiseksi nämä sun provoiluyritykset, kysypä äitiltä näyttäskö se römpsää niin rauhotut.
- Anonyymi
Ne ampuu ja syö niitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595089
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961747- 911422
- 811388
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850
