Haussa on actionkamera, pieni videokamera tai pokkari, jossa on sekä hyvä 4K että time lapse. Kunnolliset kiinnikkeet, joilla kameran saa esimerkiksi auton ulkopuolelle, ovat välttämätön tarvike. Mikkiliitäntä on plussaa, mutta ei välttämätön. Mikä on näillä spekseillä edullisin murheeton vaihtoehto, kun käyttö painottuu automatkojen kuvaamiseen kameran ollessa imukupeilla auton ulkopuolella?
GoPro on aina ilmeisesti hyvä, mutta onko halvemmalla käyttökelpoisia? Jo päätyy GoProhon, niin kaikki yleisesti saatavilla olevat mallit alkaen 7 Silveristä ovat ilmeisesti OK.
Edullinen actionkamera, pieni videokamera tai pokkari 4K ja time lapse ominaisuuksilla?
Anonyymi
2
1667
Vastaukset
- Anonyymi
Olen tehnyt vertailua ja hinta / laatu suhteeltaan GoPro 7 on tällä hetkellä ilmeisesti paras valinta. Tällä hetkellä paras tarjous on Rajalalla, jos hankinnan tekee juuri nyt.
- Anonyymi
Osta ebaysta Hero4 tai vitonen vaikka nelosen jälkeen goproon laatu laskee aina vain todella paljon. Nelosen saa jo 50-80 eurolla ja mukaan saa tarvikkeita ja uuden akun.
Itselläni Hero 4 black aktiivisessa käytössä edelleen. Näkyy olevan noissa tositv-sarjoissakin (poliisit jne) nelonen jokaisessa poliisiauton ikkunassa. Vai onko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360