Näin siis meidän osaava ja luotettava kaupunginhallituksemme
Ei vaadita Rimpelältä korvaksia tai rangastusta, eiku vaaditaan sittenkin samaa kun syyttäjä.
Salataan kaikki, eiku ei salatakaan kun se on laitonta, tai siis salataan joiltain osin.
Ja Rimpelägate ei oo sitten rikosoikeudellinen juttu, eiku on se sittenkin, kun tarkemmin ajattelee.
Esittelijöinä näissä toimivat siis "lakimiehet" Merja Korhonen ja Juha Isosuo
Ei vaadita Rimpelältä korvaksia tai rangastusta, eiku vaaditaan sittenkin samaa kun syyttäjä.
Salataan kaikki, eiku ei salatakaan kun se on laitonta, tai siis salataan joiltain osin.
Ja Rimpelägate ei oo sitten rikosoikeudellinen juttu, eiku on se sittenkin, kun tarkemmin ajattelee.
Esittelijöinä näissä toimivat siis "lakimiehet" Merja Korhonen ja Juha Isosuo
Vastaukset 15
Vanhimmat
taas tuo salaperäinen lakinainen joka pulpahtelee aina sanomalehden teksteihin mutta ei löydy kuvaa tai historiaa mistään? Onko hän edes olemassa vai vain nimi joka tempaistaan kun tarve vaatii?
Se lakinainen on samanlainen taruolento kuin Hämeenlinnan kaupunginjohtajakin. Kakkosjohtajaa on ihan oikeasti näkynyt otsikoissa ja valitettavasti eri kaupungin projekteissa ja sen mukana olon myös kokee jokainen hämeenlinnalainen rahapussissaan.
Joo, Valittujen Palojen mainoskirjeiden allekirjoittajana oli aina joku Kaarina Korhonen, keksitty hahmo. Liekö kaupunki kopioinut idean. Onhan kaupungin hallintokin vähän kuin Valitut Palat.
mitä näiltä hölmöiltä voi muuta odottaa
Samaa mieltä. Persut valittavat ja ne ei ymmärrä ei millään.
Persut on mukana hallituksessa, ei voi valittaa
KokDemut päättää kaikki pienessä sisäpiirissä . Näin ollen voi valittaa päätöksistä ja tehdyistä taloudellisista katastrofeista!
Persuja ei kuunnella vaikka kuinka oikeessa olisivat, tämähän on jo nähty monia kertoja!
Aivan mahtavan hyvä aloitus, pisteet kirjoittajalle!!!
Turha joka vaijeessa vetää persuja keskusteluun. Tiedättehän, että Hml kokoomusta yleensä äänestävistä valtaenemmistö ovat hyvin tyytymättömiä k-hallituksen , sen pj'n sekä kaupunginjohdon menettelyyn tässä seminaatinkoulun asiassa.
Minä olen tyytymätön persujen toimintaan kaupunginhallituksessa.
Jokuhan tässä Hämeenlinnan touhuissa on vikana. On ollut Markkua, Karia, Iisakkia, Jormaa, osa porukasta poliitikkoja osa virkamiehiä. Jokuhan tässä kaupungissa mättää kun jatkuvasti tulee poliisille töitä rikosepäilyistä.
Nykyään on vain liikaa lakeja. Tunteeko kukaan muka ketään ihmistä joka ei olisi joskus näitä oikonut.
Ja näihin pilkkuvirheisiin iskee sitten persun suurennuslasi.
Ai pikku virheitä. Koko ajan tulee toinen toistaan suurempia virheitä, eikä onnistumisia ole kymmen vuoden aikana tullut lainkaan, ja me veronmaksajat maksamme tämän rouva Raution sekoilut
Suurin virhe oli persujen Pro Hämeenlinna -koalitio, jonka jälkiä siivotaan kaupungissa vielä pitkään.
Tulossa aika jytky.