Täällä ei palstaa lue kuin noin 15 henkilöä ja puolet heistä osallistuu keskusteluun. Eniten kirjoittelee kaksi. Toinen on erään Suomalaisen sukututkimusyhdistyksen aktiivinen jäsen. Toinen on aktiivinen myös somessa ja puolestaan ulkomaalaisen sukututkimussivuston pääpäsmäri. Ja sitten yksi nainen, joka luopui nimimerkkinä käytöstä. Sitten on muutama eläkeläinen, jotka vanhasta tottumuksesta täällä käyvät ja joskus kirjoittelevat, kun Sukuhakuri loppui. Eläkeläinen itsekin olen ja käyn täällä samala kuin varsinaisesti parissa muussa ihan asiallisessa ryhmässä.
Jos joku ihmettelee, ettei saa asiallisia vastauksia, niin kyllä niitä saa. Pitää vaan suodattaa kaikenlaiset roskat pois. Vastailen kyllä.
Ryhmän ihmettelijöille
Anonyymi
1
126
Vastaukset
- Anonyymi
Sukuhakurista olen aikoinaan saanut vastauksen kysymykseeni ja se oli alku yllättäviä tuloksia tuottaneelle sukututkimukselleni.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1298275Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194820Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1322624Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592495Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531319