Mig hitsi lopetti sähköntuoton, langansyöttö kyllä toimii? Onko tietoa tai hyviä arvauksia onko vika piirilevyssä vai muualla? Piirilevyssä näkyy selvästi että yksi pieni musta nappula (ehkä diodi- kolme johtoa menee sisälle) on räjähtänyt, kylki auki ja johdonpää näkyvissä. Otanko levyn irti ja vien korjattavaksi tai tarkistettavaksi vai miten? Kuvasin takaisin laittoa varten.
Kemppi Kempomat
Anonyymi
3
476
Vastaukset
- Anonyymi
jos joku korjaa, niin ok, muuten uusi levy, eikä ne oikein mitään edes maksa.. taitaa uusi olla halvempi, kuin jonkun tekemä käsityö..
- Anonyymi
jaa, mutta 150 esim, onkin kortit kiven alla jo, eli onko kovin vanha?
- Anonyymi
Vanha on, tyyppikilpi on kai tämä Super Kemppi Kempomat 205204A. -80 luvulta ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843272
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821279Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825