Rankkaa on olla äitipuoli

Anonyymi

Saa aina syytökset niskaan ja haukut. Ei kukaan äiti sellasta halua. Minäkin olen ihana nainen ja mies halusi et alan lastensa äitipuoleksi, niin hyvää hyvyyttäni ryhdyin, mutta vaikeeta on kun lapset on niin hankalia, ei mitenkään ospeudu siihen että olen heidän äitipuolensa ja oikeus komentaa ja olla täällä. Surettaa eikä kukaan sano että olet hyvä tyyppi. Kun olen.
Lapset häiriköi ja sotkee ja huutaa ja mellasta aina, enkä jaksa, he ovat kiusankappaleita, Minä yritän selvittää heidän sotkujaanmutta ei auta, olen se kääkkä. Millään ei halus tulla tänne, ajais mut aina pois, mutta kuulun tänne, autan heitä ja ohjaan oikeeseen suuntaan, enkä lähde mihinkään, en kiusallanikaan lähde, en voi jättääheitä pulaan, mutta äitiinsä tulleet kun kiukuttelee eikä tykkää musta.Olen ihana mutta lapsissa on se vika kun ei sopeudu. Tarroja annan ainakun ovat kivoja, muttei ole vielä yhtään tarraa kun ovat kamalia.
Vanhin tyttö 25 yrittää savustaa mua ulos aina nokkailemassa ja kiusaamassa, eikä osaa sanoa mua äidiksi vaikka on jo tuon ikäinen, voisi muuttaa veks jo. Minä asn enkä lähde mihinkään. Mitä mä teen?

7

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rankkaa ol isäpuol . Saa aina syytökset niskaan ja haukut. Ei kukaan ISÄ sellasta halua. Minäkin olen komea mies ja nainen halusi et alan lastensa ISÄpuoleksi , niin hyvää hyvyyttäni ryhdyin, mutta vaikeeta on kun lapset on niin hankalia, ei mitenkään ospeudu siihen että olen heidän ISÄpuolensa ja oikeus komentaa ja olla täällä. Surettaa eikä kukaan sano että olet hyvä tyyppi. Kun olen.niin komee ja hyvännäköinen.
      Lapset häiriköi ja sotkee ja huutaa ja mellasta aina, enkä jaksa, he ovat kiusankappaleita, Minä yritän selvittää heidän sotkujaanmutta ei auta, olen se kääkkä. Millään ei halus tulla tänne, ajais mut aina pois, mutta kuulun tänne, autan heitä ja ohjaan oikeeseen suuntaan, enkä lähde mihinkään, en kiusallanikaan lähde, en voi jättää naistani pulaan mutta isäänsä ovat tulleet kun kiukuttelee eikä tykkää musta.Olen komea mutta lapsissa on se vika kun ei sopeudu. Rahaa annan ainakun ovat kivoja, muttei ole vielä yhtään rahaa saanet kun ovat kamalia.
      Vanhin tyttö 25 yrittää savustaa mua ulos aina nokkailemassa ja kiusaamassa, eikä osaa sanoa mua ISÄKSI vaikka on jo tuon ikäinen, aika hyvän näköinen naikkonen voisi muuttaa veks , kun on hyvä työpaikkakin Minä asun täällä enkä lähde mihinkään. Minä omistan tän talon jos joku lähtee niin nuo aikuiset kakarat.

    • Anonyymi

      Kannattaa heti alusta asti ottaa luja ote lapsiin että kuka määrää ja sanoo. Lepsulla kasvatuksella et koskaan pääse tavoiteeseen että lapset pitävät sua äitinä ja tärkeänä. Kannattaa heti komentaa ja karjua jos ei tottele.
      Mies kannattaa myös valjastaa siihen et tukee sua ja sanoo lapsilleen et kuka määrää. Myös äiti pitää ottaa mukaan siihen että hän myös sanoo lapsille että heillä on nyt uusi äiti joka määrää. On hyvä alusta asti näyttää tapansa. Tiukasti vaan määräät ja et lipsu. Lapset tottuu ja huomaa että et anna periksi. Sun on otettava paikkasi, lapset eivät voi ottaa omaa paikkaansa sillä he ovat lapsia ja aikuisten käskyn alla myös uuden äidin.

      Ite otin paikkani heti ja sitten ne halusikinm uuttaa pois ja olla tulematta meille enää. Se oli heidän päätös eivät ilmeisesti viihtyneet isän luona. Vähän omituisin olivat. Mutta mä pääsin helpolla ei tarvinnu kasvattaa kun tykkäsivät olla äidillä eikä tulla meille. Onneksi. heidän oma vika jos ei halua isää nähdä, niin se on heidän asia.

      • Anonyymi

        Kannattaa heti alusta asti ottaa luja ote lapsiin että kuka määrää ja sanoo. Lepsulla kasvatuksella et koskaan pääse tavoiteeseen että lapset pitävät sua ISÄNÄ ja tärkeänä. Kannattaa heti komentaa ja karjua jos ei tottele.
        Nainen kannattaa myös valjastaa siihen et tukee sua ja sanoo lapsilleen et kuka määrää. Myös niiden oma isä pitää ottaa mukaan siihen että hän myös sanoo lapsille että heillä on nyt uusi ISÄ joka määrää. On hyvä alusta asti näyttää tapansa. Tiukasti vaan määräät ja et lipsu. Lapset tottuu ja huomaa että et anna periksi. Sun on otettava paikkasi, lapset eivät voi ottaa omaa paikkaansa sillä he ovat lapsia ja aikuisten käskyn alla myös uuden ISÄN.

        Ite otin paikkani heti ja sitten ne halusikin muuttaa pois ja olla tulematta meille enää. Se oli heidän päätös eivät ilmeisesti viihtyneet meidän luona. Vähän omituisia olivat. Mutta mä pääsin helpolla ei tarvinnu kasvattaa kun tykkäsivät olla omalla isällä ja uudella äidillä, eikä tulla meille. Onneksi. Se on heidän oma vika jos ei halua äitiinsä nähdä, niin se on heidän asia.


    • Anonyymi

      Kannattaa tosiaan ottaa heti ohjakset käsiin niin mieheen, hänen lapsiin ja koko sukuun ja ystäväpiiriin. Ei saa antaa valtaa muille, äitipuoli on se joka pomottaa. Uusi ihminen on tärkeä ja häntä kunnioitetaan ja ylistetään ja autetaan.

      • Anonyymi

        Kannattaa tosiaan ottaa heti ohjakset käsiin niin naiseen , hänen lapsiin ja koko eukon suku saa painua hiiteen ja ystävät myös .Ei saa antaa valtaa muille, ISÄPUOLI on se joka pomottaa. Uusi ihminen on tärkeä ja häntä kunnioitetaan , ylistetään , autetaan ja ihaillaan hänen komeutta.


    • Anonyymi

      Erittäin hyvä keskustelu! Ottakaa naikkoset opiksi.

      • Anonyymi

        Erittäin hyvä keskustelu! Ottakaa miekkoset opiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Zelenskyi ei suostunut nöyrtymään Trumpin ja Vancen edessä, siksi meni pieleen

      Trumppia täytyy imarrella, silloin homma toimii aina. Tähän Zelenskyi ei suostunut.
      Maailman menoa
      673
      4529
    2. Harmi että

      Pidät niin vastenmielisenä. Olen minäkin välissä ollut ihan kamala sinulle ja ihmetellyt miten voit minusta tykätä. Se o
      Ikävä
      20
      2205
    3. Ajattele miten

      Paljon ottajia sinulla olisi
      Ikävä
      102
      1376
    4. En rehellisesti usko et oisit

      Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos
      Ikävä
      18
      1231
    5. Tekisitkö jotain toisin

      Kaivattusi kanssa alusta alkaen? 😍
      Ikävä
      71
      1168
    6. Trump näytti slipoveri-ukolle kaapin paikan!

      Slipoveri-ukko Ukrainan presidentti Volodimir Selenskyi meni tapaamaan valkoiseen taloon Trumppia ilman kunnon tuliaisia
      Kajaani
      123
      999
    7. Nainen, olet jotenkin lumoava

      Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel
      Ikävä
      66
      998
    8. Jos saan sinut elämääni

      niin minun täytyy nukkua ihan ensimmäiseksi 2vk putkeen. Sopiiko se sinulle? Väsynyt olen ollut ja niin levollinen olo
      Ikävä
      75
      925
    9. Kun Zele jenkeissä kävi

      Enää ei Zele saanutkaan miljardeja ilmaista rahaa niin helposti. Läksyttivät oikein kunnolla pientä miestä ja joutui poi
      Kitee
      255
      884
    10. Tulee ikävä

      Ja toivon että saan anteeksi ❤️
      Ikävä
      65
      876
    Aihe