Saammeko Suomi24:ään käyttäjäryhmät?

Tarkoitan ryhmiä jotka vain rekisteröityneet voivat luoda ja nimetä ja joihin vain he voivat liittyä ja ottaa osaa. Näin voidaan kattaa aihepiirejä jopa sellaisiin yksityiskohtiin joihin Suomi24:n omat palstatkaan eivät yllä vaikka monet ovatkin.

Käytännössä ryhmän luoja voi tehdä omat palstat ja chatit ja nimittää omat moderaattorit jotka voivat siirtaa viestiketjuja ryhmän sisällä ja potkaista häiriköivät käyttäjät pois ryhmästä.

Ehkä varmuuden vuoksi olisi hyvä jos rekisteröityneen omistajan henkilöllisyys olisi jotenkin varmennettu.

3

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä idea. Tosin pelkkä rekkaus ei riitä. Esim. savon sulttaanilla on satakunta rekattua nimimerkkiä.... Pitäisi tunnistautua pankkitunnuksilla, silloin yksi nimimerkki per käyttäjä.

    • Ehkä tässä on vähän taka-ajatuksena myös se että vaikka Suomi24 on edelleenkin avoin foorumi johon anonyymitkin voivat postata (mitä pidän sinänsä ongelmallisena) olisi edes yksi tapa jolla rekisteröityneet voisivat luoda keskustelutilan vain rekisteröityneille.

    • Anonyymi

      Tämä oikeastaan auttaisi myös aiheiden lukumäärän alas tuomisessa julkisilla palstoilla (kuten "Pikku G" johon kukaan ei postaa enää juuri mitään) tms. Ne aiheet voisi poistaa ja ketjut siirtää ylempään kategoriaan.

      Jos aihe on vaikka usein kiistelty kuten politiikka tai uskonto niin käyttäjät voisivat itse moderoida siellä itsensä ja tuoda samanmieliset yhteen ilman että turhia riitoja syttyy niin kuin täällä usein käy.

      Seksipalstalaiset voisivat tehdä omat K-18 ryhmänsä ja chattinsa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      85
      4578
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      86
      4416
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3572
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2977
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2784
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2711
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2113
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1758
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      110
      1316
    Aihe