Ainako se pitää epäillä, vaikka ei ole aihetta

Anonyymi

Pirkanmaalla sijaitsevassa Kihniön kunnassa on järkytytty tapauksesta, jossa pienen lapsen vanhempia epäillään pahoinpitelyistä ja taposta.

Vuonna 1967 syntynyt mies ja 1995 syntynyt nainen on vangittu todennäköisin syin taposta epäiltynä. Lisäksi heitä epäillään kahdesta pahoinpitelystä. Vangitsemistietojen mukaan tappo ja pahoinpitely ovat tapahtuneet 8.–9. syyskuuta. Toisen pahoinpitelyn epäillyksi tekoajaksi on merkitty 31.8–9.9.

Kommenttia:

Ettekö millään ilveellä osaa tai tajua lopettaa tuota ikäloppua epäillään ja vielä kerran epäillään turhake sanan käyttämistä rikos uutisissanne. Sitä ei nimittäin ole mikään pakko eikä velvollisuus käyttää, vaan muutkin paremmin asiaa ilmaisevat sanat ovat sallittuja sekä toivottuja. Ei koirat perään hauku, vaikka jätätte tuon ikiaikaisen epäillään kliseen pois ja korvaisitte sanan vaikka että poliisi uskoo, poliisi arvioi ,poliisi arvelee, poliisi otaksuu jne..
Seuraavassa sama juttu parempaan kieliasuun muutettuna, ottakaa siitä vastaisuudessa oppia.

Kas näin:
Pirkanmaalla sijaitsevassa Kihniön kunnassa on järkytytty tapauksesta, jossa pienen lapsen vanhempien uskotaan syyllistyneen pahoinpitelyyn ja tappoon..

Vuonna 1967 syntynyt mies ja 1995 syntynyt nainen on vangittu, koska heidän uskotaan syyllistyneen tappoon. Lisäksi heitä arvellaan kahdesta pahoinpitelystä. Vangitsemis tietojen mukaan tappo ja pahoinpitely ovat tapahtuneet 8.–9. syyskuuta. Toisen pahoinpitelijän teko ajaksi on merkitty 31.8–9.9.

Eihän ollut paha kirjoitus. Ei sitä tarvitse rikollisia paapoa tuolla tavalla, sillä tekijöiksi heitä pitää kutsuttaman alusta alkaen. Älkää alentuko hierarkiassa noin alas nimittämällä itse itseänne vain epäilijöiksi, vaikka oikeasti olette hierarkian arvoasteikossa ylimmällä tasolla ja tuomio istuinhan ei tiedä asiasta höykäsen pöykästä vaan tukeutuu täysin teidän tiedonantoihin

Tämä poliiseille tiedoksi ja ohjenuoraksi

3

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menee jo aika väsyneeksi.
      Mutta onhan se toisaalta hyvä, että ihmisellä on harrastus.

      • Anonyymi

        Niinpä, mutta taasko tämä !


    • Anonyymi

      Ei tutkimuket ole uskonasioita, tutkittavia epäillään ja todetaan syyllisiksi tai syyttömiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6612
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      369
      6191
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3063
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2544
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2195
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1345
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe