Perholaisten muutto kokkolaan

Kuinka perholaisten muutto on vaikuttanut Kokkolan ilmapiiriin?
3104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Perhon 24- sivuston mukaan siellä on onnellista kansaa: Perholaiset ovat kertomansa mukaan käyneet Hoorebin vuorella, ja nähneet siellä näkyjä. Ovat ehkä nauttineet perholaista bondikkamehua. Nyt palstan mukaan säteet tulevat Hoorebista Möttöseen!!!

Äänestä
  • Perhossa nähdään todellisuus eri valossa. Uskomatonta ja ei tarvitse kauaksi matkustaa mikäli mielii ja ilkeää tutustua ko. kulttuuriin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Perhossa nähdään todellisuus eri valossa. Uskomatonta ja ei tarvitse kauaksi matkustaa mikäli mielii ja ilkeää tutustua ko. kulttuuriin.

    Perho on Hoorebin vuoren lumoissa ja ennustuksissa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuinka perholaisten muutto on vaikuttanut Kokkolan ilmapiiriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu