Jonne Juhanille syntyi pikku sisko. Nimiehdotuksia olisiko? Itsellä ollut mielessä Jutta Alisa. Jotenkin ollaan niin jumituttu tuohon nimeen ettei tule mitään vaihtoehtoja mieleen vaikka olisi kiva vielä miettiä ;) Sukunimi on lyhyt ja ihan suomalainen.
Pikkusiskolle nimi
sande
9718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Niin Jutta tai vaikka JATTA.
vaihtoehdoksi vaikkapa Enni,Senni,Niina,Anni,Sini,Elina...
Janni Alina?
Janni Joanna?Mitäs mieltä noista?
...
Jutta Alisa on nimenä ok, vaikkakaan Jutta ei omiin suosikkeiheni kuulu. Mutta tärkeintä että se miellyttää teitä itseänne :) Heitänpä tähän kuitenkin muutamia muitakin kivoja J-alkuisia nimiä makusteltavaksi.
Jade Alisa
Jemina Alisa
Jessi Alisa
Juuli Alisa
Mitä mieltä näistä?
No jos haluatte nimen, joka olisi vähän saman kaltainen Jonne Juhanin kanssa niin esimerkiksi:
Janika
Juulia
Jonna
Johanna
toisena nimenä esim. Aurora.
Jos ei tule mieleen muuta, niin laittakaa Jutta Alisa. Muistakaa miettiä tarkkaan, sillä lapsi kantaa samaa nimeään koko elämän ajan.
Juulia =)
kauniit kiitokset vastauksistanne. juttaa ei sit tyrmännyt täysin kukaan, kiva. jänniä nimiehdotuksiakin löytyi, täytyy vielä miettiä vaihtoehtoja siis ;)