Clio nykii

Mikä vialla? Clio -93/1.4 nykii startin jälkeen pari minuuttia ja sen jälkeen käy ihan normaalisti? Tekee tämän myös lämpimänä. Ruisku on.
2534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on myös Clio -92 1.4 ja nykii jonkin verran kylmänä noin 2700-2900 kierrosten välillä. Syytä en tiedä, mutta kunhan kone lämpiää niin nykiminen loppuu siihen. Eli käyttäytyy samalla lailla(?) kuin vanhemmat kaasarilla olevat autot kylmänä..

Äänestä
  • Tämä auto nykii myös kun kone on lämmin. Sen ei tarvitse olla paikallaan kun viisi minuuttia niin se alkaa taas nytkyttämään hetkeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niska kipee kirjoitti:

Mikä vialla? Clio -93/1.4 nykii startin jälkeen pari minuuttia ja sen jälkeen käy ihan normaalisti? Tekee tämän myös lämpimänä. Ruisku on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu