Uusia ystäviä Helsingistä

Anonyymi

Moikka! 39-vuotias nainen kaipailee elämäänsä uusia, mukavia, kunnollisia, puheliaita, keskustelutaitoisia ja luotettavia ihmisiä. Olen: sosiaalinen,optimistinen,rauhallinen,kiltti ja kaikinpuolin mukava tyyppi. :) Toivoisin,että olisit suunnilleen samaa ikäluokkaa oleva lapseton ihminen jolla elämä kunnossa.

Harrastan: sisustamista,vapaaehtoistöitä, lukemista,leffoja,pyöräilyä, lenkkeilyä,salia,kirppareita,kirjottelua,matkustelua... Töissäkäyvä olen, mutta kyllä sitä vapaa-aikaakin löytyy.

Olisi kiva saada seuraa lenkille,salille,matkusteluun,kirppareita kiertelemään,jutskailemaan ja mitä sitä keksiikään. Baareissa en tykkää käydä enkä juurikaan käytä alkoholia, joten en etsi ystävikseni mitään bilettäjä tyyppejä.

Tykkäilen: kirppareista, shoppailusta, kirjallisuudesta, matkustelusta, kesästä, syksystä, joulusta, koirista, maaseudusta, kaupungista, leffoista/sarjoista, ruuanlaitosta, leipomisesta, sisustamisesta, pitkistä meileistä, musiikista, valokuvaamisesta, tatskoista, läväreistä, kortti/lautapeleistä, liikunnasta, terveellisistä elämäntavoista...

Jos kiinnostaa tutustua ja koet, että voitaisiin tulla hyvin juttuun niin kirjoita ja kerro itsestäsi useammalla kuin parilla rivillä. Vastaan vain sellaisille joiden meili tekee hyvän vaikutuksen.

[email protected]

1

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä kiinnosta tommonen tylsimys.

      Voimia omaisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      108
      934
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      721
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe