Moikka! 39-vuotias nainen kaipailee elämäänsä uusia, mukavia, kunnollisia, puheliaita, keskustelutaitoisia ja luotettavia ihmisiä. Olen: sosiaalinen,optimistinen,rauhallinen,kiltti ja kaikinpuolin mukava tyyppi. :) Toivoisin,että olisit suunnilleen samaa ikäluokkaa oleva lapseton ihminen jolla elämä kunnossa.
Harrastan: sisustamista,vapaaehtoistöitä, lukemista,leffoja,pyöräilyä, lenkkeilyä,salia,kirppareita,kirjottelua,matkustelua... Töissäkäyvä olen, mutta kyllä sitä vapaa-aikaakin löytyy.
Olisi kiva saada seuraa lenkille,salille,matkusteluun,kirppareita kiertelemään,jutskailemaan ja mitä sitä keksiikään. Baareissa en tykkää käydä enkä juurikaan käytä alkoholia, joten en etsi ystävikseni mitään bilettäjä tyyppejä.
Tykkäilen: kirppareista, shoppailusta, kirjallisuudesta, matkustelusta, kesästä, syksystä, joulusta, koirista, maaseudusta, kaupungista, leffoista/sarjoista, ruuanlaitosta, leipomisesta, sisustamisesta, pitkistä meileistä, musiikista, valokuvaamisesta, tatskoista, läväreistä, kortti/lautapeleistä, liikunnasta, terveellisistä elämäntavoista...
Jos kiinnostaa tutustua ja koet, että voitaisiin tulla hyvin juttuun niin kirjoita ja kerro itsestäsi useammalla kuin parilla rivillä. Vastaan vain sellaisille joiden meili tekee hyvän vaikutuksen.
[email protected]
Uusia ystäviä Helsingistä
Anonyymi
1
210
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä kiinnosta tommonen tylsimys.
Voimia omaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 108934
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 47771
- 36762
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33693