Viikkotehtävä epäonnistuu...Eivät tajua, että toiseen suuntaan uidaan vaan Tallinnaan, mutta toisaalta ongelmana on myös se, että uivat Tallinnaan, mutta myös sieltä saman matkan pois....saa nähdä kuinka käy.
Viikkotehtävä epäonnistuu
Anonyymi
5113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ehkä saavat jossain vaiheessa väliaikatietoja bb: ltä, paljonko ovat uineet ja totuus valkenee. Siinä sitten pähkäilevät, mistä johtuu. Kukahan asian oikean laidan ensimmäisenä hokaisi?
Mihin suuntaan allas on? Jos ne uikin kohti Pietaria!
Yhtäkkiä nousee pinnan alta ylös sukellusvene, sen kansiluukku aukeaa ja tiukka rajatarkastaja sanoo: "Paasport, pasalsta..."
Toivottavasti viikkotehtävä epäonnistuu ja asukkaat joutuvat tulemaan toimeen perusruualla. Jotkut asukkaat ( Arttu ja Joel )mässyttävät jatkuvasti voileipää ja leikkeleitä. Kun on tylsää mennään jääkaapille vetää muutama leipä ja sitten taas jaksaa maata.
Tuo on totta ja Sasa röhnöttää välissä.
Eihän se voi epäonnistua, täytyyhän viikonlopuksi viinat ja juhlat saada.