Entisten aikojen rauhallista mihinkään pyrkimättä olevaa ohjelmaa?
Hidasta ja rauhallista, selittävää, inhimmillistä...luonnollista, kaunista?
Toisia kunnioittavaa? Epäseksuaalista, eikä huutavaa?
Eikö telkkareihin saisi jotakin rauhallista suomalaista ohjelmaa?
9
790
Vastaukset
- Anonyymi
Jossa ei olisi liikaa tietoakaan, tiedettä.
- Anonyymi
Aloittaja on epäilyttävä trolli. Miksi emme haluaisi tietää feministinäkökulmaa, transsujen ja tyttöparien sorrosta joka päivä ja tauotta? Ja kuinka Vladi Hukkanen väijyy silmät kiiluen rajan takana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja on epäilyttävä trolli. Miksi emme haluaisi tietää feministinäkökulmaa, transsujen ja tyttöparien sorrosta joka päivä ja tauotta? Ja kuinka Vladi Hukkanen väijyy silmät kiiluen rajan takana.
Miksei minun telkastani tule tuollaisi ohjelmia?
Vaihdetaanko vehkeitä?
- Anonyymi
Eipä onnistu enää! Koska kaikki uudet filmit ja jopa mainokset ovat täynnä mamuja. Ei kait tarvitse kertoa syytä siihen?
- Anonyymi
Eivät ole.
- Anonyymi
Ennen vanhaan oli viihdeohjelmikin ilman huutoa ja kiljuntaa !!
- Anonyymi
On vieläkin.Katso vaikka TTK.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On vieläkin.Katso vaikka TTK.
Eduskuntaan ja YLEen tärkein suositus valtapuolueissa on tumma hipiä.
- Anonyymi
Tätä haluaisi myös itsekkin. Miksi yle ei enää tee mukavia, rauhallisia dokkareita tai henkilökuvia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811705IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597946Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut932983Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982248Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1532187Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81646- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin541096Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782