Korona virus on heikentynyt

Koronakuolemia on todettu tähän mennessä vähemmän kuin influenssakuolemia vuonna 2018.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko se korona jotain syötävää? Hah hah haaa!!!...

Äänestä

Nyt kun yli miljoona ihmistä on kuollut virukseen Covid-19, virukseen kuolee ihmisiä päivittäin yhä enemmän. Eilen 8927 kuolemaa, kun toissapäivänä 6202. Muutos näkyy selvänä piikkinä tilastossa: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Äänestä

Suomessa asukasluku 5 miljoonaa ja joka päivä kuolee 150 ihmistä oli korona tai ei. Amerikassa 330 miljoonaa asukasta ja suhteessa siis kuolee päivässä lähes 10 000 ihmistä ilman koronaa.

Äänestä
  • Just näin.Turhaa vouhotusta koko viruksesta .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koronakuolemia on todettu tähän mennessä vähemmän kuin influenssakuolemia vuonna 2018.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu