Hei,
vaihdevuosiin asti masu oli littana, nyt selkeä makkara.
Miten olette saaneet masun littanaksi, onko rasvaimu ainut vaihtoehto ?
Vaihdevuosi vatsa
6
954
Vastaukset 6
- Anonyymi
Ei sitä enää saa littanaksi. Ihmisen vartalo muuttuu iän myötä. Sille ei voi mitään.
Selkärankakin lyhenee useita senttejä. Mittaa pituutesi, tuskin on enää sama kuin 30 vuotta sitten. Kun selkäranka lyhenee selkänikamien mennessä kasaan, masu menee makkaroille tai pullistuu. Ymmärrät varmaan.
Vanhat ihmiset ovat eri näköisiä kuin nuoret, liikkuvatkin eri tavalla. Olet varmaan huomannut sen. Sama juttu se on jokaisella. - Anonyymi
Sentit lähtee ja helposti.
Syöt säännöllisesti tasaisin väliajoin normaalia terveellistä ruokaa, vähentää myös napostelun tarvetta.
Karsit ylimääräiset rasvat ja sokerit pois.
Vähintään kolme kertaa viikossa reipasta, hien pintaan nostavaa, kävelyä. Ja tärkein vähintään tunti. Rasva lähtee palamaan vasta pidempikestoisessa rasituksessa.
Silloin myös unen laatu paranee, vältä siis turhaa valvomista.
Pieniä asioita mutta tehoaa eikä maksa mitään. Rasva tulee kyllä takaisin, mikäli et tee pysyvää elämäntapa muutosta.- Anonyymi
No olettekos jotenkin onnellisempia litteävatsaiset?Ei kait tuo nyt haittaa jos on vatsamakkaraa???Hyvätsykää naiset itsenne sellaisena kuin olette,syökää mitä haluatte,ja nauttikaa elämästä!
- Anonyymi
Tuskin lähtee helposti. Olennaisinta lienee pitää paino kurissa. Ei voi vaatia, että olisi koko elämänsä täysin timmi. Naisille tulee ylimääräisiä kiloja viimeistään vaihdevuosissa. Tärkeintä on hyväksyä muutokset kehossa ja pitää silti paino hallinnassa.
- Anonyymi
Sokeri, alko ja gluteeniviljat pois, reipasta kävelyä 3-5 km per päivä ja hormonikorvaushoito yhdessä pitää minun vatsani litteänä ja mielen hyvänä. Syön paljon myös tuoreita vihanneksia ja marjoja, lisäksi mm kanaa ja munia, kalaa ja joskus vähän punaista lihaa, hedelmiä 1-2 päivässä aamiaissmoothiessa proteiinijauhetta.
Painoa lähti useampi kilo tällä reseptillä alle puolessa vuodessa ja on pysynytkin poissa, vaikka painon vähentäminen ei ollut suunnitelmissa. Mielikin pysyy hyvänä 😊 - Anonyymi
Mulla lähti hula vanteella, suosittelen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393998- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei288853- 77738
- 82726
- 71691
- 50655
- 37646
- 44617
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609