Mitä sitten tehdään vp:lle

Kun valkoposki kanta kasvaa, niin isoksi, ettei ne suunnitellut ruokintapellot piisaa. Arvaus max 3 vuotta. Kantahan kasvaa potenssiin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vihreät määräävät loputkin pellot vain valkoposkien ruokintaan.
Tämä on täysin farssi koko ruokintapelto keissi. Ensin he ovat sitämieltä että mitään riistaa ei saisi ruokkia mutta sitten itse kyllä mielellään komentavat viljelijät perustamaan ruokintapeltoja arktiselle erämaalinnulle.
Minun puolesta ruokkikoot mutta kustannuksen maksavat vihreät eikä viljelijät saati muut niistä kärsivät maanomistajat.
No viimeistään hallituksen vaihduttua tämä typerä leikkiminen loppuu ja suojametsästys alkaa samoin kuin ruotsissa ja virossa ja valkoposkihanhi tullaan laittamaan riistalintu kategoriaan.

Äänestä

Kyllähän vihreät, käyvät meidän, kaikkien veronmaksajien lompakolla, kun lemmikkejä haluavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun valkoposki kanta kasvaa, niin isoksi, ettei ne suunnitellut ruokintapellot piisaa. Arvaus max 3 vuotta. Kantahan kasvaa potenssiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu