Isännöinti Tampereella

Olemme vaihtamassa isännöintipalvelua Tampereella.
Onko tiedossa mikä isännöintifirma on paras ja mikä on huonoin mihin ei kannata sortua. Kuulin Kiintöistöjuridian olevan huonoin, mutta mitä mieltä olette?

3

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän on täysin subjektiivista, että mikä olisi hyvä tai huono. Miten sinä määrittelet hyvän tai huonon? Pitääkö olla halpa eikä muulla niin väliä vai oletko valmis maksamaan vähän enemmän jos palvelu on hyvää?

      Tällä palstalla on aika paljon suoraan sanottuna sekopäitä, joiden tarkoitus on mustamaalata jotakin firmaa tai työntekijää henkilökohtaisten kaunojen takia. Senpä takia tämä ei ehkä ole paras paikka kysellä tai tehdä päätöksiä siitä mille firmalle luotatte taloyhtiönne operatiivisen hallinnon. Nimettömien kun on niin helppo sanoa ja väittää ihan mitä tahansa.

      Jos pienen vinkin voin antaa, niin Kiinteistöjuridia on varmaan ainoa tamperelainen isännöintiyritys, josta en ole koskaan kuullut mitään hyvää.

    • Anonyymi

      Kiinteistöperhe vetää aivan absurdia linjaa, oli jossain lvi remontissa hakenut jälkikäteen asbestinäytteen toisesta talosta, yleensä ne otetaan siitä kohteesta josta puretaan ja etukäteen, samaisessa lvi remontissa oli osakkaiden asunnoissa vierailutettu eri yhtiön hallituksen jäseniä. Eihän saisi voi kukaan toimia.

      • Anonyymi

        Kiinteistöperheen silloinen isännöitsijä kuuleman mukaan nän toimi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13172
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      82
      3629
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2904
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1379
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      1364
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      148
      1309
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1264
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1184
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      184
      943
    Aihe