Onks mulla alkamassa tyylii menkat?

Anonyymi

Eli mulla siis on sattunut alavatsaan, ja murrosikä alkanut kokonaan, ja valkovuotoakin ollut jo 2vuotta. Ja Mulla tuli pyyhkiessä paljon semmosta vaaleen ruskeata / TODELLA tumman keltaista, vuotoa. En tiedä mitä se on ja valkovuoto on ollut todella runsasta.

4

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuukautiset ei ole väriltään keltaista vaan ruskeaa tai veristä,mutta ei missään tapauksessa keltaista.Keltainen vuoto voi liittyä tulehdukseen.Mutta sulla ei näemmä ole kutinaa tai kirvelyä?

      • Anonyymi

        Ei


    • Anonyymi

      No joo, tyylii menkat!
      Menkat on kyl selkeet verenvuotoo. Siihe tyylii.

    • Anonyymi

      Minulla alkoi just sillei vähitellen. Pari-kolme kuukautta oli välillä tahraa alushousuissa. Mä vaan tuumasin, että se on kakkaa ja ehkä olin putsannut itseni huolimattomasti. Lopulta vuoto alkoi kunnolla ja sit mä tajusin. Olin sillon 11-vuotias.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      104
      2627
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      102
      1705
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1525
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1236
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1038
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      921
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      916
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      337
      832
    10. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      77
      830
    Aihe